Kultura

Miss České republiky zahájila online castingy pro letošní rok

Národní soutěž krásy se přizpůsobila aktuální situaci a přichází s online castingy, které startují v květnu. Organizátoři kladou důraz na charitativní rozměr soutěže, tradiční přátelskou atmosféru bez svazujících smluv a zajímavé zakázky i hodnotné ceny pro vítězky.

Tradičně beze smluv

Soutěž Miss České republiky je známá tím, že jako jediná soutěž nezavazuje soutěžící dívky smlouvami, přitom dívky se soutěží spolupracují další roky i po konci jejich ročníku.

„Nenutíme dívky uzavírat smlouvy, které jim další roky komplikují kariéru modelky nebo přes které si organizátoři vynucují poslušnost za pomoci sankcí. Miss České republiky raději vytváří atmosféru přátelství a vzájemné důvěry, na základě které naše soutěž již roky funguje,“ uvedl Robert Novotný, ředitel soutěže.

Dívky, které se probojovaly do finále, se převlékají tradičně do bílého stejnokroje a říkají si „Bílá armáda“. V rámci své letní roadshow získávají zkušenosti na workshopech a zažívají spoustu zábavy. Organizátoři finalistkám zajistí fotografie od nejlepších českých fotografů a zejména zajímavé zakázky v oblasti modelingu v České republice i v zahraničí.

Soutěžící vybírají vítězky

Ještě před zahájením březnových castingů v Praze, Brně, Ostravě a Liberci organizátoři soutěže byli nuceni soutěž přerušit z důvodu vyhlášení nouzového stavu. Ve snaze zachovat bezpečnost všech pak přesunuli některé aktivity na internet.

Novinkou jsou proto online castingy, které probíhají formou individuálního video rozhovoru od května. Dívka, která vyplní online přihlášku na webu www.miss-ceske-republiky.cz, bude kontaktována vítězkami předchozích ročníků a díky porotkyním postoupí do 2. kola, z kterého budou vybírány semifinalistky.

Porotkyněmi jsou  Nikola Kokyová – Miss České republiky 2019, Sára Lyčková – I. Vicemiss České republiky 2019, Dominika Benáková – II. Vicemiss České republiky 2019, Iveta Maurerová – Miss České republiky 2018..

„Soutěže se mohou zúčastnit česky mluvící svobodné dívky, jejichž datum narození je 1. 1. 1992 až 15. 7. 2002, s minimální výškou 167 cm, se souměrnou štíhlou postavou,“ podotkl ředitel soutěže.

Nepřehlédněte:  Zklamání pro legendu Jiřího Suchého: Nikdo nepřišel!

Podpora charitativního projektu

Miss České republiky se v letošním ročníku zaměří na pomoc rodinám, které krize spojená s koronavirem zasáhla ekonomicky. Miss České republiky podpoří projekt Počítače dětem (www.pocitacedetem.cz), v rámci kterého stovky dobrovolníků a dárců již nyní zajišťují počítače potřebným rodinám, jejichž děti nemají počítač a nemohou studovat na dálku a vzdělávat se.  

Již v ročníku 2019 byl kladen organizátory velký důraz na charitativní rozměr soutěže, kdy každá z padesáti semifinalistek připravovala nominační charitativní video. Finalistky svá charitativní témata dále v rámci soutěže rozvíjely. V ročníku 2020 bude téma charity ještě více posíleno, kdy organizátoři plánují zapojit semifinalistky do spolupráce s dobrovolníky a se školami při distribuci počítačů potřebným rodinám.

Miss ČR 2019 Nikola Kokyová. Foto: Miss ČR

Symbol naděje obnovy ČR

Soutěž v roce 2020 bude opět větší, než tomu bylo předchozí rok. Potvrzují to získané tři automobily i nová mediální partnerství s celorepublikovými médii představené při zahájení soutěže.

„Naše soutěž posílila a teď v těžké době může pomoci v růstu ostatním. Miss České republiky podpoří nejen potřebné rodiny, ale i zasažený český průmysl a tuzemskou turistiku,“ dodal Robert Novotný.

Vítězky soutěže spolu s předními modelkami budou propagovat ty nejlepší šperky od návrhářů a výrobců jablonecké bižuterie na akcích v tuzemsku, a pokud nám to situace dovolí, tak i na plánovaném turné v zahraničí. Zároveň ve spolupráci se samosprávami v sérii přímých přenosů se finalistky představí v rámci srpnové roadshow.

První přímý přenos ze semifinále se uskuteční na konci června v čestlickém aquaparku.

I. Vicemiss ČR 2019 Sára Lyuková. Foto: Miss ČR
II. Vicemiss 2019 Dominika Benáková
Iveta Maurerová jako tvář Kolekce šperků Miss ČR. Foto: Miss ČR
Tagy
Pokračovat ve čtení
Back to top button
Close
Close