Kultura

Miminům na Žižkovské TV věži je 20 let. Fakt uteklo jedno z nich, a kde se schovalo?

Je to přesně 20 let. Konkrétně 29. května 2020, před dvaceti lety, se jako ozdoby objevily obří figury lezoucích černých batolat sochaře Davida Černého na žižkovské televizní věži v Mahlerových sadech.

O rok později byla Mimina nainstalována natrvalo. Až před třemi lety nastala změna, když v roce 2017 byla batolata z vysílače sundána kvůli údržbě a obnově. „Vyrobena byla zcela nová miminka, která byla na věž osazena koncem března 2019. Miminka vznikla pro instalaci na budově Muzea moderního umění v Chicagu, později se objevila na různých budovách ve světě. Na žižkovskou televizní věž byl dočasně instalován deset miminek v rámci projektu Praha Evropské město kultury 2000,“ píše Archiweb.

Tajemství: kde se schovalo jedno mimino?

„Našim miminům na Žižkovské věži je už 20 let, přičemž každé z nich váží 190 kilogramů, měří 3,4 metru na délku, 2,4 metru na výšku a 1,2 metru na šířkum,“ uvedla dnes žižkovská radnice.

A přiznává: „Jedno uteklo a skrývá se na dvorku radnice Prahy 3 (Havlíčkovo náměstí 9). Zde si jej kdykoli (v úředních hodinách) můžete prohlédnout,“ odkrývá tajemství radnice.

Nepřehlédněte:  Kantorek virtuálně z Malešic, ale pro všechny…
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close