Kultura

Menzelová otočila: Poslední rozloučení s režisérem bude, ale…?!

Olga Menzelová otočila! Přesto, že si její nedávno zesnulý manžel prý veřejný pohřeb nepřál, jistá forma rozloučení se konat prý bude. Manželka oscarového režiséra tak pochopila, že přátelé i fanoušci chtějí dát filmaři poslední sbohem. Může tam být ale problém.

„Jirka si veřejný pohřeb nepřál. Vím ale, že mnozí z Vás by se s ním přesto rádi nějakou formou rozloučili. Proto se v pátek 18. 9. od 10:00 do 18:00 pro Vás všechny otevřou prostory foyer Rudolfina, kde se budete moci s Jirkou rozloučit osobně,“ napsala Olga Menzelová na svém sociálním profilu.

Co tím „rozloučit se osobně“ opravdu myslí, není zatím jasné. Zda bude vystavena rakev s pozůstatky před více jak týden zemřelým Jiřím Menzelem, nebo již urnou s ostatky. Nebo půjde jen o pietu s velkoformátovou fotografií?

Jiří Menzel zemřel před více než týdnem. Foto: FB
Jiří Menzel zemřel před více než týdnem. Foto: FB

Květiny i hudba z filmů

„Uslyšíte hudbu z jeho filmů, budete se moci zapsat do kondolenčních knih a před Rudolfinem si budete moci oživit vzpomínky na Jirku i jeho filmy shlédnutím malé výstavy Rozmarná léta Jiřího Menzela. Večer v Rudolfinu zazní v rámci festivalu Dvořákova Praha hudba jednoho z Jirkových nejoblíbenějších skladatelů Wolfganga Amadea Mozarta.
Děkuji Vám všem za to, že jste v těchto těžkých chvílích se mnou.
Vaše Olga,“ doplnila manželka režiséra.

Protože se ale situace s koronavirem vyvíjí každý den jinak, není zatím zcela jasné, jak nakonec bude rozloučení vypadat.

„Vážení přátelé, velmi Vás touto cestou prosím, abyste se zdrželi smutečních věnců. Jirka by si přál rozloučení, kde se budete usmívat a ne plakat. Chystanou „Oslavu života“ tak, jak si přál, bohužel komplikuje situace s covidem. V současné chvíli ještě nevím, jak to celé dopadne. Pokud chcete, přineste v pátek slunečnice nebo malou kytičku a nebo místo věnce můžete poslat peníze spolku Nedoklubko, který už 18 let podporuje rodiče předčasně narozených dětí a jehož byl Jirka patronem. Číslo účtu: 1171717/0100. Děkuji za pochopení,“ dodala Menzelová.

Nepřehlédněte:  Helena Vondráčková se slavným hitem znovu dobyla polské Sopoty!
Poslední šťastné chvilky s manželem Jiřím Menzelem. Foto: FB

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close