Kultura

Lucie Bílá dokončila svůj velký projekt! Nahlédněte spolu s námi!

Lucie Bílá je nejenom Zlatá slavice a skvělá zpěvačka, ale i dobrá obchodnice a sama sobě manažerka a režisérka. Když si něco usmyslí, udělá to a dovede k naprosté dokonalosti. Teď dokončila jeden svůj zásadní projekt, který je přímo v jejích rodných Otvovicích.

Jde o kulturní dům a restauraci Formanka. Tu nechala Lucie Bílá kompletně zrekonstruovat. Splnila si tak svůj malý sen. Právě v tomto kulturáčku kdysi poprvé, jako malá holčička, zpívala. Teď tu dělá svá talk show a další pořady. A aby se hosté dobře cítili, a aby měl kulturní dům i další, alespoň trochu výdělečnou činnost, pustila se do kompletní obnovy.

Dílo se podařilo a první den, kdy se otevírají restaurace po koronavirovém uvolnění, otevírají i v Otvovicích. Už se nemohli dočkat, jak místní, tak i sama majitelka. Ta se během korona-krize věnovala také šití roušek pro zdravotníky.

„Dnes je výjimečný den… Otvíráme a těšíme se na vás, přijďte ochutnat LBcoffee v nádherné nové hospůdce v mých milovaných Otvovicích,“ napsala Lucie Bílá na svůj facebookový profil.

Záchrana i Zlatí slavíci

„A tak letím na Formanku poděkovat úžasným zaměstnancům, panu provoznímu a všem dobrým duším, které statečně přečkaly toto nelehké období. Nesu jim svatého Kryštofa, patrona na naši společnou cestu,“ dodala s fotkou, na které má v ruce ručně dělané růžence a andělíčky, které sama vyrábí.

Několikaměsíční práce se zúročila. Nezastavil jí ani koronavir a Zlatá slavice teď může být právem pyšná. Nejenom na to, že zachránila rodné Otvovice od toho, aby v chátrajícím kulturním domě vznikla ubytovna pro zahraniční dělníky, ale objekt pozvedla o tři řady výš. Teď tu mohou běžní návštěvníci i hosté pořadů ochutnat nejenom skvělé jídlo, pití, zmrzlinu, ale i její kávu.

A ještě jedna specialita – právě uvnitř restaurace si ve vitríně můžete prohlédnout většinu cen, které Lucie Bílá za svou kariéru nasbírala, včetně Zlatých slavíků nebo zrcadel Tý Tý…

Nepřehlédněte:  Muzeum rekordů dostalo unikátní Madonu!
Takhle vypadá restaurace Formanka v Otvovicích. Facebook
Vedle výčepu nechybí ani vitrína s oceněními Lucie Bílé. Foto: Faccebook
Zdi restaurace zdobí portréty samotné zpěvačky. Foto: Facebook
Během korona-krize se Lucie pustila do šití roušek pro zdravotníky. Foto: Facebook
Lucie Bílá má i svou vlastní značku kávy. Foto: Faccebook

Velkou oporou zpěvačce je její partner Radek Filipi. Foto: Facebook
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close