Kultura

Herecká legenda Švormová bude hostem večera plného poezie.

Kdo by neznal legendární českou herečku a dabérku, mimochodem tu, jejímž hlasem promlouvá legendární Angelika? Libuše Švormová (84) je i přes svůj úctyhodný věk velmi akční. A kromě divadla, filmu, seriálů, se objevuje i na společenských akcích. Teď se třeba vydá na večer plný poezie.

V pondělí se zúčastní večera plného poezie, vína a hudby svého kamaráda, herce, muzikanta a básníka Petra Baťka, s nímž hrála například v seriálu Tomáše Magnuska Čechovi. A herec, který působí mj. také v Národním divadle, pozval tuto dámu na ojedinělou akci.

Herectví i pozie

„Jsem moc rád, že Libuška pozvání na pondělní večer od 19 hodin do Kavárny Čas na Malé Straně, přijala. Už proto, že byla i při křtu mých básní a audioknihy s názvem Mezi svými rýmy. Skvělou atmosféru doplní také rytmická dvojka Slávek Randis a Jirka Duchek,“ prozradil Petr Batěk.

Petr Batěk je nejenom herec a muzikant, ale také básník. Foto: Archiv P. Baťka
Petr Batěk je nejenom herec a muzikant, ale také básník. Foto: Archiv P. Baťka

„Já mám Petra velmi ráda. Už proto, že je to charismatický muž, dobrý herec, skvělý básník. Mám ráda kreativní, akční a slušné lidi a muže zvlášť,“ podotkla herecká a dabérská legenda, která je vždy ozdobou každé společnosti. A která má také další přednost.

„Libuška umí ve vší úctě krásně a přirozeně stárnout. Je to úžasná dáma, stále velmi krásná a charismatická. Její herecký um, její hlas, její osobnost prostě nelze nemilovat,“ vyznal se z obdivu k Libuši Švormové Petr Batěk, který chystá další knihu básní. Ta by měla vyjít v příštím roce a ponese název Mezi svými víny.

„Bude z vinařského prostředí a připravujeme ji se skvělými vinaři manželi Miroslavem a Jarmilou Kovácsovými, kteří jsou mimo jiné autoři jediného unikátního krystalového vína na světě,“ dodal herec, básník, muzikant, ale také kantor Petr Batěk.

Petr Batěk s Miloslavem Mejzlíkem a Libuší Švormovou při natáčení seriálu Čechovi. Foto: Jaroslav Hauer
Petr Batěk s Miloslavem Mejzlíkem a Libuší Švormovou při natáčení seriálu Čechovi. Foto: Jaroslav Hauer

Nepřehlédněte:  Exministryně vydala další knihu: Je o "vraždění matky"
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close
Close