Kultura

Herec a muzikant Petr Batěk přitvrdil. Budete koukat!

Kdopak by to do něj řekl. Píše básně, působí jako romantik, ale jinak herec a muzikant Petr Batěk umí být i pěkný tvrďák. A pořádně taky přitvrdil! Vrátil se totiž k rockovější hudbě a spolu s muzikantem Davidem Vostrým připravil nový hudební projekt Tudor Enemy.

Tímto počinem Batěk navazuje na svoji první hudební etapu a to s kapelou Tudor. Skladba s názvem Budu klesat ke dnu se k posluchačům dostává v podobě klipu.

Petr Batěk s Davidem Vostrým při natáčení klipu k songu. Foto: Archiv PB

Reakce na současné dění

“ Black metalovou skupinu Tudor jsem založil ještě na střední škole. Byl jsem tehdy autorem většiny skladeb a po několika demosnímcích jsme natočili monotématické dílo Bloody Mary, které vyšlo nejprve u nás na audiokazetách a později i na CD u labelu v Thajsku. V Californii pak vyšlo vinylové dvojalbum složené ze starých demosnímků Zombie a Skeletor,“ svěřil se Batěk.

O text a hudbu se v novém projektu opět postaral Petr, aranž a hudební režie byla na Davidovi. Song je reakcí na současné dění ve světě.

„Nový projekt ze starého Tudora jen vychází, přeci jenom trochu stárneme, tedy vlastně zrajeme. Tentokrát jej stavíme tedy s Davidem Vostrým, se kterým se mi pracuje moc dobře. Na novém albu Tudor Enemy zatím pracujeme,“ dodal Batěk, který kromě hraní v divadlech, ve filmech i v televizi, psaní básní, působí jako šéf hereckého oddělení Mezinárodní konzervatoře Praha.

Pro spoustu jeho fanoušků bude novinka asi překvapivá, ale žádný strach, co nevidět vyjde také má čtvrtá básnická sbírka s názvem Mezi svými víny a to bude zase romantika veliká.

Petr Batěk se vrací ke svým hudebním kořenům. Foto: Archiv PB
Nepřehlédněte:  Jon Bon Jovi vaří bezdomovcům
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close