KulturaPraha

Dva pohřby herců v jednom týdnu. Zesnulá herečka žádný mít nebude.

Říká se, že do třetice všeho dobrého a zlého. V tomto případě jen pár dní po sobě odešly tři známé herecké osobnosti. Miloš Nesvadba (†95), herečka Božena Böhmová (†95) a následně Jan Skopeček (†94). Rozloučit se přátelé a fanouškové mohou jen s dvěma z nich.

Miloši Nesvadbovi Národní divadlo důstojný akt neuspořádá, proto se bude konat 6. srpna v kostele na Náměstí Jiřího z Poděbrad. S Janem Skopečkem se ale rodina a přátelé rozloučí už v pondělí 3. srpna ve Strašnickém krematoriu.

Jen Boženu Böhomou, nesympatickou pokladní ze Ženy za pultem, herečku menších, ale výrazných rolí, která zemřela v nemocnici po vleklých problémech spojených s vysokým věkem, si všichni musejí uchovat ve vzpomínkách tak, jak si znali.

Božena Böhmová s Danielou Kolářovou v Ženě za pultem. Foto: Archiv seriálu

Hrob mít na přání nebude

„Maminka si pohřeb ani hrob nepřála. Přála si zpopelnit a rozptýlit, a tak její poslední přání plním. Její ostatky budou rozptýleny tam, kde si to přál i její manžel,“ svěřila se dcera Böhmové paní Barbora, která žije na severu Čech na své farmě.

Böhmová na rozdíl od svých kolegů, zesnulých herců byla co se mysli týkalo a celkové kondice na tom nejlépe. Kromě nohou ji netrápilo nic zásadního. Nicméně věk a vše s ním spojené, udělalo svoje. Hrát už odmítala. Na filmy a inscenace, v nichž účinkovala, se ráda podívala.

„Ráda vzpomínám na ty kolegy, přátele herce, s nimiž to vše vznikalo. Moc ráda na mnohé myslím a je mi smutno z toho, jak odcházejí,“ řekla ještě začátkem roku s tím, že doufá, že nějaký „ten pátek“ tu ještě bude.

Jan Skopeček ve slavné roli Tři chlapi v chalupě. Foto: Archiv seriálu
Miloš Nesvadba byl nejenom herec, ale také výtvarník. Foto: Archiv
Nepřehlédněte:  Převrat na radnici: Starostovi zlomilo vaz spolčení se Zimolou!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close