Kultura

Disney šetří a přestane platit 50 % zaměstnanců. Týká se to 100 000 lidí!

Zprávu přinesl britský Financial Times, podle kterých americká mediální a filmová společnost Walt Disney od května již nezaplatí výplatu asi polovina zaměstnanců. Šokující číslo říká, že je to zhruba 100.000 lidí.

Podle ekonomického listu FT chce tak měsíčně ušetřit až půl miliardy dolarů (12,5 miliardy Kč). A koho se chystaný krok dotkne především? Zejména pracovníků zábavních parků a hotelů v Evropě a ve Spojených státech, které jsou kvůli koronaviru už řadu týdnů zavřené.

Má to ale háček. Jak uvádí britský ekonomický list, Disney (v loňském čtvrtém čtvrtletí vytvořil čistý zisk přes miliardu dolarů) riskuje poškození pověsti, protože šetří více než její konkurenti NBCUniversal a Warner Media. „Její zaměstnanci tak budou závislí na státní podpoře, tedy penězích daňových poplatníků. Vyšplhat by se v příštích měsících mohla až na stovky milionů dolarů. Walt Disney přitom zatím nezrušil bonusy vedoucím pracovníkům a neohlásil ani, že ruší dividendy, na jejichž výplatu by v červenci mělo jít 1,5 miliardy dolarů,“ uvedl počítačový server Živě, který u nás o opatření informoval.

Disneylandy – co dál?

„Zábavní parky se loni podílely na provozním zisku firmy zhruba sedmi miliardami dolarů, a tvořily téměř jeho polovinu. Firma už vyzvala jejich zaměstnance, aby si zažádali o státní podporu. V lepší pozici než pracovníci v USA je zhruba 17.000 zaměstnanců v zábavním parku v Paříži, kteří budou na neplacené dovolené moci díky francouzským zákonům čerpat až 84 procent čisté mzdy,“ připomněl Živě.cz.

Nepřehlédněte:  Divadlo Na zábradlí odvysílá inscenaci Velvet Havel
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close