Kultura
Nejnovější

Depardieu si zahraje Brežněva, Dubčeka ztvární Rus!

V Evropě měl vzniknout unikátní filmový projekt mapující pražské jaro 1968. Nakonec byl film s názvem Dubček – lidská tvář s podtitulem Svobodu, nebo smrt, změněn na desetidílný televizní seriál. Francouzská hvězda Gerard Depardieu si má zahrát Brežněva a Dubčeka pak ruský herec. Rozpočet je obrovský!

Práce na projektu by měly být hotové do roku 2024. Seriál by měl natočit chorvatský režisér Lordan Zafranović podle scénáře Karla Hlávky. Za seriálem stojí slovenský producent filmu Andrej Antonio Leca.

„Na našich setkáních jsme se shodli, že většina světové filmové produkce se v souvislosti s pandemií v roce 2020 zabrzdila a premiéry se často posouvají do online formy. Od vynálezu kinematografu jsou asi poprvé kina v existenčním ohrožení a nikdo netuší, jaká je jejich budoucnost,” prozradil Leca.

Oleg Menšikov si zahraje Alexandra Dubčeka. Foto: Facebook

Obrovský projekt i rozpočet

Seriál s rozpočtem s asi 20 milionů eur, tedy více než 500 milionů korun, se může film zařadit mezi nejdražší díla slovenské kinematografie.

Tvůrci před časem neuspěli s žádostí o podporu u Audiovizuálního fondu SR (AVF). „Zamítnutí žádosti o finanční dotaci AVF odůvodnil například tím, že projekt je přehnaně ambiciózní, chybí mu jasné téma a zasahuje příliš široké historické období na to, aby mohlo být zpracováno v časovém rámci celovečerního filmu,“ uvedl producent.

Hlavní postavu pražského jara 1968 Alexandra Dubčeka má ztvárnit ruský herec Oleg Menšikov, který spoluprácoval s režisérem Nikitou Michalkovem. Nejvyššího představitele Sovětského svazu Leonida Brežněva pak francouzský herec s ruským občanstvím Gérard Depardieu.

Kde a kdy se bude přesně natáčen, není zatím jasné, ale snímek by se měl pohybovat samozřejmě i v Praze. Nyní bude záležet i na koronavirové situaci.

Hlavní postava pražského jara 68 Alexandr Dubček. Foto: Archiv
Nepřehlédněte:  Unikátní audiovizuální výstava rozpohybovaných obrazů slavných impresionistů
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close
Close