Kultura

Daniel Landa chystá zítra velkou věc! Prý nejde o kulturu ani legraci

Velkou věc chystá zpěvák a muzikant Daniel Landa na pondělí 6. července. Jak upozornil, nejde o kulturní záležitost a ani o legraci. Jeho projekt, respektive výzva, se jmenuje Blanický manifest. A ten může podpořit kdokoli bude chtít!

Daniel Landa nepřestává překvapovat. Proto se rozhodl na státní svátek udělat něco, co prý přiměje lidi se zamyslet. Svůj projekt se rozhodl představit na svátek Mistra Jana Husa. Ke svému protestu si vybral i kolegu a kamaráda Lou Fanánka z kapely Tři sestry.

Proti omezování práv

Svůj nový projekt chystá Landa s Lou Fanánkem. Foto: FB DL

„Dne 6.7. 2020 v 16.20 bude na staroslavném Vyšehradě slavnostně vyhlášen Blanický manifest za svobodu 2020. Pokud vám postupné omezování základních lidských svobod není lhostejné, připojte se účastí a podpisem v petičním stánku, umístěném tamtéž. Život v nesvobodě je otroctví a pozbývá smyslu! Šiřte a sdílejte, ať jsme dobře slyšet!“ vzkazuje všem Landa.

V tomto čase bude na stejném místě vystaven i ručně malovaný originál manifestu. Kdo se nebude moci dostavit na Vyšehrad, může jej prý podepsat až do 11. září, kdy bude sběr podpisů ukončen.

„Možnosti podepsání budou uvedeny na stránkách Blanického manifestu www.blanickymanifest.cz. Nejde o legraci ani o kulturu. A přesto myslim, že to bude na svátek mistra Jana celkem slušná legrace,“ dodal Landa, aniž ale přesněji specifikoval, co přesně svou akcí hodlá říct. Nebo zda bude mít nějaké následné akce a reakce? Na to si budeme muset počkat.

Blanický manifest, který bude představen 6. července na Vyšehradě. Foto: FB DL
Nepřehlédněte:  Poslední "zpívání z balkónů" zazní ve čtvrtek na Bohdalci
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close