Kultura

Čechomor podpoří linku pro seniory

Kapela Čechomor připravila za podpory svého dlouholetého partnera, pojišťovny Kooperativa online streamovaný koncert na podporu linky pro seniory, kterou provozuje organizace ŽIVOT 90.

Senior telefon ŽIVOTa 90 je bezplatná, anonymní a odborná linka důvěry. Jako jediná v republice funguje nonstop – 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Zaměřuje se na seniory nad 60 let, ale mohou na ni volat i lidé, kteří o seniory pečují. Koncert se bude vysílat na Mall TV v rámci #kulturažije na Velikonoční pondělí od 20 hodin.

Senior ŽIVOTa jako jediná funguje nonstop

Jedná se o internetovou televizi, která vysílá živé přenosy z koncertů nebo uměleckých vystoupení, a pomocí Nadace Donio probíhá souběžně sbírka určená pro konkrétní projekt. Na portálu Youtube KOOP již nyní najdete upoutávku na koncert, kterou Čechomor připravil. 

„V případě koncertu Čechomoru v rámci Kooperativa Tour budeme shromažďovat peníze na podporu krizové intervenční linky pro seniory. Bez pomoci by nebyla linka schopna v delším horizontu přežít hlavně kvůli mzdovým nákladům na operátory, kteří musí být speciálně vyškolení konzultanti. Právě v této době samozřejmě linku využívá nejvíce seniorů a konzultanti jsou nejvíce vytíženi,“ představuje cíle projektu Petra Vaňoučková, ředitelka Nadace Kooperativy.

Linka důvěry Senior telefon byla první službou, kterou začala organizace ŽIVOT 90 poskytovat. Funguje již od roku 1992 a za dobu své existence pomohla více než půl milionu volajících. Díky vyškoleným konzultantům vrátí naději a úsměv až 12 tisícům seniorů ročně. 

Nepřehlédněte:  Kabát Pepy Vojtka posunul turné o rok, fanoušky o koncerty ale letos nepřijdou!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close