Volný čas

Jaro je tady! Víme, jak zničit mech v trávníku! Pozor, už nezbývá moc času.

Každý to známe, máme krásný trávník, ale ničí nám jej mech. Ten pak v létě vyschne a trávník je ošklivý. Jak tomu zabránit? Máme osvědčené metody. Obecně mech roste na chudé půdě, je třeba trávník dobře hnojit. Mechu se daří i na kyselé půdě.

5 triků jak na to

  • Použijte osvědčené chemické prostředky: mech stop, síran železnatý, neboli zelenou skalici. Pomáhá také obyčejné vápno. V zimě i obyčejný popel z kamen. Na zasažené místa trávníku v doporučených dávkách vysypeme a necháme působit.
  • Vertikulace a dosetí trávy. Je třeba trávník v zasažených částech provzdušnit vertikulátorem. Když nemáme, stačí hráběmi. Na místo dosejeme travní semeno a zasypeme směsí hlíny a písku. Na závěr pohnojíme trávníkovým hnojivem nebo mechstopem.
  • Sekat trávu max. 10 cm a výše. Tráva si sama udělá prostor, ale musíme jí nechat růst. Vyšší porost mech zahubí. Naopak ve stinných částech zahrady sekejte na max.3 cm. Zasejte sem travní směsi, které odolávají zastínění.  
  • Špatně provedené mulčování půdu prokyseluje, tedy pomáhá mechům. Nikdy nenechávejte všechnu trávu, co posekáte na trávníku ležet. Ideální je nastavit sekačku na polovinu posekané trávy. Tedy půl do koše, půl nechat.  
  • Hnojte! Chudá půda je ideální pro mechy.

 Je nejvyšší čas provést všechna opatření! Tak hurá na zahradu, počasí je nyní ideální.

Krásný trávník vyžaduje údržbu hlavně na jaře. Vyražte na zahrádky! FOTO: jac
Nepřehlédněte:  Pohublý Hryc po léčbě leukemie se ukázal veřejnosti!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close