Cestování

Rakousko otevřelo hraniční přechody s Českem, má to ale háček!

Všechny hraniční přechody s Českem, ale i Slovenskem a Maďarskem otevřelo sousední Rakousko. Má to ale háček, protože každý, kdo pojede do alpské země musí i nadále dodržovat česká vládní opatření.

Za hranice ano, ale…!

Přestože kontroly na hranicích budou spíš namátkové, podle českého ministerstva zahraničí pro návrat do České republiky bude nadále nutný negativní test na koronavirus, jinak bude muset cestovatel do povinné 14denní karantény.

„Prakticky se tak pro české občany skoro nic nezmění. „Za české ministerstvo zahraničních věcí nadále platí doporučení cestovat jen v nutných případech,“ podotkla mluvčí resortu Zuzana Štíchová.

Rakousko tak chtělo uvolnit situaci hlavně pro takzvané pendlery, tedy lidi, kteří za hranicemi pracují a denně dojíždějí domů.

Znamená to, že pokud se Čech vydá do Rakouska a stihne se vrátit do 24hodin, nemusí se ničím prokazovat. Pokud déle, buďto bude mít negativní test na covid-19, nebo by měl jít do 14denní karantény.

Další uvolnění v červnu

Velvyslankyně ČR v Rakousku Ivana Červenková pro Českou televizi uvedla, že z české strany zůstává otevřeno osm běžných přechodů a dva vlakové, jinak hranice otevřené nejsou.

Samotné Rakousko režim na hranicích uvolnilo i s Německem, Lichtenštejnskem a Švýcarskem. S Itálií zatím ne.

„Momentálně nejsou vytvořené podmínky pro to, abychom přemýšleli o otevření hranice s Itálií,“ uvedl rakouský kancléř Sebastian Kurz s odkazem na stále relativně vysoké počty infikovaných v jihoevropské zemi. Itálie počítá s otevřením hranic 3. června.

Nepřehlédněte:  Přijmout voucher za zrušenou dovolenou není povinné
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close