Cestování

Na Pražský hrad zdarma, ale jen o tomto víkendu

Ode dneška do pondělí mají návštěvníci historických objektů a výstav na Pražském hradu vstup zdarma. Týká se to Starého královského paláce, katedrály sv. Víta, baziliky sv. Jiří, Zlaté uličky, Rožmberského paláce, expozic Příběh Pražského hradu, Svatovítského pokladu a výstavy v Královském letohrádku.

Správa Pražského hradu a prezidentská kancelář tak chtějí povzbudit  turistických  ruch. Hrad je  nejnavštěvovanější památkou v ČR.  

Náhrobek sv. Jana Nepomuckého ve sv. Vítu. Foto: Ivan Kuptík

Areál je otevřený od 06:00 do 22:00 hod., dočasně vedení Kanceláře prezidenta republiky zrušilo plošné vstupní kontroly, kontroly probíhají jen namátkově. Je ale stále zakázáno vstupovat do hradu s nebezpečnými předměty. Návštěvnické objekty a výstavy jsou otevřeny od 10:00 do 18:00 hod., turisté mohou přicházet bez registrace. Svatovítská katedrála má ode dneška do neděle z liturgických důvodů omezený provoz, otevírací dobu najdete na www.hrad.cz.

Jeden z nejkrásnějších pohledů na Prahu je z Hradu. Foto: Ivan Kuptík

Návštěvníci musí dodržovat předepsané hygienické předpisy, ve vnitřních prostorách mají mít zakrytá ústa nebo si musí dezinfikovat ruce. Hrad stanovil maximální kapacitu svých objektů tak, aby na deset metrů čtverečních připadla jedna osoba.

Do katedrály sv. Víta tak bude vpuštěno v jeden okamžik nejvíce 250 lidí, do Vladislavského sálu 200, do Zlaté uličky 130. V sobotu a v neděli si lidé budou moct prohlédnout na třetím hradním nádvoří automobily, která užívá prezident a jeho doprovod.

Nepřehlédněte:  Utrácíme peníze doma a to je dobře
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close