CestováníZ regionů

60 milionů na bezplatné vstupy v Moravskoslezském kraji

Jak nalákat turisty? Jednou z cest jsou podle vedení Moravskoslezského kraje vstupy zdarma na různé turistické atrakce. Zajímavá místa budou moci lidé navštívit v září a říjnu. Kraj tímto krokem chce prodloužit turistickou sezónu a podpořit služby v oblasti turismu, jako jsou hotely a restaurace.

Zdarma budou hrady, zámky a muzea

Vstupy zdarma nabídnou příspěvkové organizace kraje, kterými jsou hrady Hukvaldy a Sovinec, zámek v Bruntálu, Archeopark v Chotěbuzi, Kosárna Karlovice anebo Muzeum Šipka ve Štramberku. Kromě toho kraj vypsal dotační program, v němž mohou požádat o finance muzea, zámky a galerie a další historické, kulturní anebo turistické atrakce. Získanými penězi pokryjí náklady vzniklé s bezplatným vstupem.

Kdo může žádat o dotace

„Výši příspěvků pro provozovatele jednotlivých atraktivit určí jejich tržby ze vstupného z minulého roku. Necháme si předložit tržby za září a říjen 2019 a tuto částku navýšíme o 15 procent. Tento bonus je určený na pokrytí zvýšených nákladů na mzdy a zvýšené hygienické požadavky a je také motivací,“ vysvětlil náměstek hejtmana pro cestovní ruch a regionální rozvoj Jan Krkoška. Kraj bude finance poskytovat až do vyčerpání alokované částky 60 milionů korun. Žadatelé musí požádat o dotaci do 12. července.  

Dotace není určená pro služby, jako jsou půjčovny kol, koloběžek, loděk, jízdné a lanovky, na sportovně-rekreační aktivity, takže o finance se nemohou ucházet ani koupaliště nebo bobové dráhy.

Nepřehlédněte:  Bouřky napáchaly milionové škody: Zničená chmelnice, vyrvaný beton!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close