Volný čas

Bavte se doma jako v muzeu

Pracovníci Národního zemědělského muzea nabízejí veřejnosti zpestření pobytu doma. Třeba online výstavy, vědomostní kvízy, originální recepty z kurzů Uvařeno atd.

Na webu nzm.cz a sociálních sítích Facebook, YouTube, Instagram a Twitter najdete i  publikace ke stažení zdarma či krátká videa o sbírkových předmětech a expozicích. Na své si zde přijdou všechny generace – děti a mládež, dospělí i senioři. Projekt je postupně spouštěn od středy 25. března a nese název V muzeu jako doma.

Jindřich Štreit v poli

Jako první už je veřejnosti zpřístupněn cyklus fotografií českého zemědělství, který pro muzeum vytvořil Jindřich Štreit a jenž je součástí výstavy Jindřich Štreit a Cykly. Následovat také online výstava souboru vzácných obrazů ze Šrobárovy sbírky, kterou tvoří 153 děl starých mistrů a evropských malířů 19. století.

Uvařte s muzeem

Praktické využití nabízí recepty z populárních kuchařských kurzů Uvařeno v muzeu, které připravili členové Asociace kuchařů a cukrářů ČR, a to včetně cukrářských receptů pro děti. Prohlédnout si lze také některé ze vzácných svazků kačinské Chotkovské knihovny. Chybět nebudou ani online virtuální prohlídky unikátních objektů a expozic muzea s možností klást otázky na FB. Více na webu muzea nmz.cz.

Nepřehlédněte:  Tip na výlet: V Lužné se o víkendu roztopí Všudybylka
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close