Videa

Zdrogovaný zběsilec na motorce neujel, potkali jste ho? Hlaste se.

Hviezdoslavovou ulicí v Praze 4 projíždějící policejní hlídka viděla motorkáře, který se  nechoval zcela běžně. Když řidič spatřil policejní vozidlo, situace se během pár chvil změnila v dramatickou honičku. Policisté o pronásledování ihned informovali ostatní hlídky v terénu.

Řidič jel Opatovskou ulicí, kde nejenže ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu, ale jezdil na červenou i v protisměru. Při výjezdu z kruhového objezdu do Roztylské ulice ujížděl motorkář vysokou rychlostí v protisměru. Vyhnul se nastražené pasti cizinecké policie, až mu nakonec policisté z pohotovostní motorizované jednotky nadjeli na kruhovém objezdu v ulici Pod Chodovem. Motorkář se lekl a motorku položil na zem.

Následným šetřením policisté zjistili, že muž před nimi ujížděl hned z několika důvodů. Do příštího roku má mladík vysloven zákaz řízení a dále řídil pod vlivem drog. V minulosti byl již několikrát vyšetřován za řízení pod vlivem návykové látky.

Čtyřiadvacetiletý muž je podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi. Není ale vyloučeno, že v rámci dalšího prověřování a shromáždění důkazních materiálů dojde k naplnění další skutkové podstaty trestného činu obecného ohrožení.

Policisté prosí všechny občany, kteří byli ohroženi jízdou tohoto řidiče, aby se přihlásili na linku 158. Jejich svědectví je velmi důležité.

Nepřehlédněte:  Redaktoři ČT se baví koronavirově
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close