Videa

V tramvaji jako na operačním sále

To, že tramvaje jsou dezinfikovány už vědí všichni, že Dopravní podnik Praha (DPP) využil i nanotechnologií na likvidaci virů. to už také vědí všichni, ale jak se tramvaj myje běžně, co se odehrává ve vozovně, kde tramvaj prochází myčkou a vnitřním mytím?

Ještě připomeneme, že se tramvaje v době pandemie dezinfikují také ozonem, což je vynikající zvlášť u tramvají s klimatizací, protože ozon vyvraždí všechny viry a bakterie, které se v klimatizacích ukládají. V podstatě je v tramvaji po umytí čisto jak na operačním sále.

DPP na úklid tramvají najal na základě soutěže specializovanou firmu. Její pracovníci myjí tramvaj po tramvaji a není to žádná brnkačka, mytí vnitřku jedné tramvaje 15T trvá čtyři hodiny. U tramvaje T3 také, protože jde o soupravu dvou vozů.

Ve vozovně Žižkov jsme se mohli podívat jak to vypadá, což ukazuje naše video. Ale jak je to s kontrolou? Kontrola přichází z vedení DPP namátkově a tedy nečekaně často v noci a neví o ní ani šéf vozovny. Vedení úklidové firmy si tedy dává velký pozor na to, aby vše proběhlo hladce. Jde o peníze. Mimo namátkovou kontrolu z vedení DPP si každou tramvaj po úklidu a umytí přebírá od úklidové firmy zástupce vozovny. Takže kontrola je tuplovaná.

Do tramvají tedy můžete nastupovat v klidu, byť se covid 19 ještě po Praze občas objeví. Ale MHD zdrojem nákazy určitě není.

Nepřehlédněte:  Jak očistit metro?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Nepřehlédněte!
Close
Back to top button
Close
Close