Videa
Nejnovější

V Praze pomalovali sochu Winstona Churchilla. Jak reagovala žižkovská radnice?

Z noci ze středy na čtvrtek 11. června se ke slovu opět přihlásili ničitelé soch. Po opakovaných pokusech o zesměšnění ruského maršála Koněva v Praze 6, tu máme další agresivní nevraživost.

Odnesl to britský premiér Winston Churchill, jehož socha se tyčí v Praze 3 (a které taky patří) na stejnojmenném Náměstí Winstona Churchilla před VŠE a kachlíkovým Domem Radost (dříve Dům odborů).

Pikantní je, že stejná levicová organizace pomalovala Churchillovu sochu i v Londýně, kde ji navíc pomočili . A to přesně na Den D (6. června 1944), tedy připomínku vylodění vojsk v boji proti nacistům v Normandii (operace Overlord), zahajující osvobození západní Evropy Spojenci. Ale zpět do Prahy.

Okamžitý zásah radnice

Praha 3 okamžitě zasáhla a po několika málo hodinách (od rozednění) byly nápisy umývány. „Na mytí se s těchto případech používá ne běžné smytí vodou, které by nepomohlo. Nejdřív se použije speciální chemie, která se nechá působit, a poté se umyje tlakovou sprchou s horkou vodou,“ uvedl pro Zulice.cz jeden z pracovníků firmy, která zde zasahovala a je na takovéto programy vybavena.

Konečně rozumná reakce

Důstojně rozumný, byť možná pro někoho překvapivý, zdá se i přístup zdejší radnice Prahy 3. „Socha už je umyta. Na náměstí ji rozhodně necháme, i kdybychom ji měli mýt do zblbnutí,“ komentuje starosta Jiří Ptáček (TOP 09). Vyplývá z toho, že radnice nechce asi politické body, ani mediální ring, ale věcně řešit.

Nepřehlédněte:  Dobrá zpráva – ještě lepší video
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Nepřehlédněte!
Close
Back to top button
Close
Close