Videa

Unikát – Tramvaje se stěhovaly na Barrandov

Dopravní podnik Praha (DPP) přestěhoval  od nádraží Smíchov na konečnou na Barrandově  18 tramvají. Čtyři v pátek a dnes zbytek. Tramvaje  táhly speciální vyprošťovací vozy Tatra a Man.

Mezi Sídlištěm Barrandov a Hlubočepy zavede DPP nepřetržitý ostrovní provoz tramvají na lince č. 32. V Hlubočepech cestující přesednou na náhradní autobusovou dopravu X12, která bude od  1. června vedena po nové trase Hlubočepy – Na Knížecí. Přestup na metro proto bude možný jen ve stanici Anděl (vestibul Na Knížecí), nikoliv na Smíchovském nádraží, jak tomu bylo doposud.

Bude se trhat a stěhovat

Od pondělí se začíná vytrhávat zbytek kolejí v Nádražní ulici, které tam zůstávaly jen kvůli stěhování. Tramvajová trať se přesouvá kvůli budoucí výstavbě blíž k železniční trati. Opravena bude také silnice a chodníky a most přes železnici, u kterého vznikne navíc i odbočka na plánovaný Dvorecký most mezi Prahou 5 a 4. Práce v Nádražní ulici začaly už loni, kdy byly přeloženy inženýrské sítě.

To bude ještě práce…

Linky číslo 4, 5, 12, 20 a 94 jsou ve směru z centra ukončeny ve smyčce u Smíchovské nádraží. V ranní špičce bude posílen provoz autobusu číslo 120 v úseku Dreyerova – Hlubočepy. Z Barrandova do Hlubočep bude jezdit linka 32 a z Hlubočep směrem Na Knížecí autobus X12. Po zprovoznění tramvajové tratě v Nádražní ulici plánuje DPP letos na podzim zahájit opravu vestibulu stanice metra Anděl ve směru Na Knížecí.

Cesta z Nádražní do Hlubočep. Foto Ivan Kuptík
Hlubočepy – odpojení od tahače, v dráchej je už „šťáva“. Foto Ivan Kuptík
Poslední přestěhovaná tramvaj jede na Barrandov . Foto Ivan Kuptík
Pozoruhodná sbírka tramvají na smyčce Barrandov Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  V Praze pomalovali sochu Winstona Churchilla. Jak reagovala žižkovská radnice?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close