Videa

Proč Praha potřebuje novou záchrannou stanici po divoká zvířata?

Lesy hlavního města Prahy  (LHMP) získaly stavební povolení pro stavbu nové Záchranné stanice hl. m. Prahy pro volně žijící živočichy za cca 170 milionů korun. Záchranná stanice v Jinonicích ročně přijme více než 5.000 zraněných či jinak handicapovaných živočichů a je tak nejvytíženější ze všech záchranných stanic v České republice.

Na rozdíl od druhé záchranné stanice ve Vlašimi tu ale zvířata, ale také lidé, kteří o ně pečují, žijí v zoufalých podmínkách. Podívejte se na naše video)Stanice tu existuje  od roku 2012, kdy ji město převzalo do soukromé majitelky.O postavení nové stanice  hovořil už primátor Pavel Bém a za jeho primátorství už byly namalované vizualizace.  „Výstavba areálu bude probíhat při stávajícím provozu, musí být proto dobře koordinována a rozdělena na několik etap,” uvedl ředitel LHMP Ondřej Palička.

Hlava na hlavě, klec na kleci, neuveřitelně málo místa nejen pro malé pěvce, ale hlavně pro ty, kteří o ně pečují. Foto Ivan Kuptík

V roce 2019 přijala záchranná stanice 5.368 živočichů 138 různých druhů. Dvě třetiny jsou ptáci, zbytek savci. Z častých druhů jsou to například labutě, kachny, ježci, netopýři. Objevují se i vzácné a chráněné druhy např. sokol stěhovavý, výr velký a další.

Tenhle malý rehek se určitě objeví v některé pržské zahradě. Foto Ivan Kuptík

„Areál nové záchranné stanice je navržen zcela v souladu se Strategií adapatce hl. m. Prahy na klimatickou změnu. V maximální míře se zde bude například využívat dešťová voda a všechny navržené budovy mají zelené střechy,“ řekl náměstek primátora Petr Hlubuček (STAN).

Mladá volavka musí nejdříve přepeřit, aby mohla být vyuštěna do volné přírody. Míst, kde může žít je v Praze dost. Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  Tip na výlet: Stádlecký most
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close