Videa

Proběhla další zatěžovací zkouška Libeňského mostu

Zatěžovací zkoušky proběhly v noci ze 17. na 18 července. Kolem 22. hodiny projela po mostě poslední tramvaj. Dopravu nahradily náhradní autobusy, které také jezdily po mostě, ale ne o té části, která byla zkoumána.

Zkouška se také nedotkla automobilového provozu, protože oblouk v inundační části mostu (vedou nad oblastí, kudy teče voda v době povodní)  je až za sjezdem do Voctářovy ulice. Zkoušky na stejném místě už probíhaly před dvěma lety a zajišťoval ji také Inset, který měří velkou část pražských mostů. Opakování zkoušky  má posloužilt jako podklad pro rekonstrukci mostu. Město  chce vypsat v řádu měsíců soutěž na zhotovitele zakázky.

Na mostě se kupily nákladní vozy. Foto Ivan Kuptík

Libeňský most vznikl v roce 1928 a už ve své době byla technologie jeho stavby zastaralá, jak upozorňují někteří odborníci. Vedení města přesto trvá na rekonstrukci mostu. Návrh, že by byla postavena replika mostu a doplněna starými prvky, které mají znaky kubismu, nechce akceptovat. Tvrdí, že opravený most vydrží i 70 let. Most za ceou dobu své existence nebyl opravován a je v některých částech už několik let podepřen, aby se nezhroutil.  

Jednotlivá čidla pod mosstem. FRoto Ivan Kuptík
Každou zátěž zaznamenávala přesná technika. Měření probíhalo i v době, kdy po mostě jezdily tramvaje.. Foto Ivan Kuptík
Nepřehlédněte:  Poznáte je? Umělce, kteří skrze svá grafiti nás prý učí vidět krásu. Přitom ničí
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button
Close
Close