Videa

Podzemí Karlova náměstí jak ho neznáte

Stanice metra Karlovo náměstí bude bezbariérová. Systém bude podobný jako například  ve stanici Národní třída.  Pracuje se v budoucí přestupní chodbě, která bude ve stanici Karlovo náměstí spojovat výtahy, vedoucí z nástupiště, a dvojici těch, které vyvezou cestující do uliční úrovně v objektu Václavská 14.


„V tuto chvíli zbývá vyrazit ještě si 10 metrů chodby. Vše razíme pouze strojově, trhací práce bohužel nemůžeme používat. Razicí práce probíhají cca 2,5 až 3,2 metru nad ostěním samotné stanice metra – nástupiště. Dno výtahové šachty a přestupní chodby je v hloubce cca 33 metrů od uliční úrovně,“ říká se ve zprávě DPP. Ještě před těmito úpravami  proběhla v metru Karlovo náměstí úprava vestibulu a výměna jezdících schodů  za 225 milionů ale práce tam pokračují. Náklady na bezbariérový přístup jsou odhadovány kolem 260 milionů korun. 

DPP počítá, že do roku 2025 bude celé metro bezbariérové. Na všechny stanice jsou už připraveny studie proveditelnosti  z velké části jsou i odsouhlasené.  Velkým oříškem bude bezbariérový stup do stanice Staroměstská.

Nepřehlédněte:  „Děti mě doma už pěkně štvou.“ Richard si nestěžuje, učte se od něj trpělivosti!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close