Videa

Opilec Na Knížecí zranil strážníka

Je to pořád dokola, i když tam je městská policie pečená vařená. Na Knížecí se často  objevují opilci, kteří občas  obtěžují kolemjdoucí. I  když je autobusové nádraží v Ostrovského ulici  pod dohledem kamer, nestačí to. Musí zasahovat strážníci.

Naposledy to bylo poslední den v červenici. Dva opilí muži a žena se chovali nevhodně a nebylo divu, že někdo z cestujících zavolal na linku 156. Dvojice  výzvu strážníků k opuštění prostoru uposlechla třetí se vrhl do marného boje. S pouty na rukou a s alkoholem v krvi  si vysloužil převoz na záchytku.

Opilec zaútočil

„ Trojice osob vykazovala známky opilosti, vulgárně pokřikovala po kolemjdoucích, hrubě do sebe strkala a nekoordinovaně se pohybovala v bezprostřední blízkosti autobusové zastávky, kde hrozil pád pod autobus. Výzvy k uklidnění uposlechla žena a jeden muž, druhý i nadále ve svém jednání pokračoval a snažil se napadat i přítomnou ženu. V okamžiku, kdy jednoho ze strážníků rukou odstrčil, byl pomocí hmatů a chvatů sveden na zem a byla mu přiložena pouta,“ popsala situaci Jiřina Ernestová, mluvčí městské policie Praha. Provedená dechová zkouška ukázala 3,19 promile a 42letý muž byl převezen na protialkoholní záchytnou stanici. Během zákroku došlo ke zranění strážníka, který utrpěl zlomeninu zápěstní kůstky a nastoupil pracovní neschopnost. Protiprávním jednáním se bude zabývat příslušný správní orgán.

Já to viděl

Zákrok navíc ztěžovali útočící psy i kolemjdoucí muž, který se snažil bez znalosti okolností do zákroku nemístně zasahovat. K podobným případům, kdy práci strážníků narušuje samozvaný ochránce lidských práv,  dochází také často. V případě potřeby jsou strážníci oprávněni požadovat vysvětlení od osob, které mohou svým svědectvím

Chytrák, který všechno viděl, ale neví o čem to bylo, označený šipkou. Zdroj MPP
Nepřehlédněte:  I zvířata přecházejí na zelenou...
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close