Videa

Lupiči zranili oběť, ale daleko neutekli

Policisté z pražské pohotovostní motorizované jednotky (PMJ) zadrželi v sobotu večer dva cizince. Ti se dali do řeči s mužem, který procházel Vinohradskou ulicí na Vinohradech. Během hovoru mu jeden z nich strhl ze zad batoh s mobilním telefonem, nabíječkou a penězi.

Přepadený je sice pronásledoval, ale bylo to marné, lupiči ho několikrát fyzicky napadali a zranili ho. Zakrvácený muž sdělil projíždějící hlídce PMJ popis podezřelých. Jeden z policistů čtyřiačtyřicetiletého poškozeného ošetřil a zavolal záchranku. Další dva se vydali pátrat po podezřelých, které dopadli na rohu ulic Balbínova a Mánesova.  Oba muže „péjáci“ zadrželi a spoutali. „Vzhledem k tomu, že jeden z nich odmítal s policisty spolupracovat, byly ze strany policistů využity donucovací prostředky. Dvaatřicetiletý zadržený se neuklidnil ani poté, co ho policisté usadili do služebního vozidla, které se snažil kopy a údery hlavou zdemolovat. U mužů policisté nalezli uloupené věci, které měl poškozený v batohu,“ uvedla mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Kriminalisté oba cizince obvinili ze spáchání trestného činu loupeže. Zároveň dali podnět na jejich vzetí do vazby. V případě odsouzení jim hrozí za tyto trestné činy až deset let odnětí svobody.

Nepřehlédněte:  Čuprova ulice už není nebezpečnou překážkou
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close