Videa

Čuprova ulice už není nebezpečnou překážkou

Nový úsek cyklostezky A26 spojuje  Prahu 8 a 9. Cyklostezka vede na levém břehu Rokytky. Tím se cesta cyklistů i chodců přes Čuprovu ulici stala bezpečnější

Stavba byla nasnována už v roce 2007 a trvalo tedy 13 let, než se realizovala.  Spolu s touto novou částí cyklostezky byl opraven i most v Čuprově a koryto Rokytky. Celá stavba vyšla na 48 milionů korun. Jak uvedl při slavnostním zahájení provozu náměstek primátora Adam Scheinherr (Praha Sobě) Praha letos vloží do cyklodopravy téměř  170 milionů korun.

Nebezpečná Rokyta a zábradlí

Stavba  cyklostezky  byla  limitována i požadavky Povodí Vltavy, které  upozornilo na riziko toho, že by  se zábradlí kem při zvýšeném stavu vody v Rokytce mohlo stát základem „přehrady“ z nachytaných větví apod. a zhoršila a tím by se pronikavě zvýšila hladina vody. Jak v posledních 20 letech se Rokytka „postarala“ o zatopení   částí Prahy 9 a 8  a poškodila například Divadlo na Palmovce.  Zábradlí nahradily balisety (plastové patníky zelenobíle pruhované)

Další cyklostezky se budují

Investice  do cyklostezek letos nekončí.V druhé polovině roku chce Technická správa komunikací prodloužit  a  rozšířit cyklostezku A1 (Šárovo kolo) od Radotínské lávky  podél Berounky. Chystá se i spojení  Dubče a Koloději dlouhé  1.250 metrů.Kromě toho se už pracuje na cyklostezce A21 podél ulice K Dolům mezi křižovatkami ulic Dolnocholupická a Na Havránce.

Malý omyl bude napraven

Nový úsek cyklostezky pod Čuprovou ulicí je nyní ještě stále značen (omylem) jen jako cyklostezka, ale byl budován s tím, že poslouží i chodcům.  Jak uvedl Pavel Polák, který na magistrátu  koordinuje rozvoj cyklostezek,  značka  bude nahrazena tak, aby nedocházelo ke sporům mezi cyklisty a chodci,m komu vlastně cesta patří.

Nepřehlédněte:  Lupiči zranili oběť, ale daleko neutekli
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close