Rozhovory

Ondřej Gros: Až bude po všem, jdu na pivo

Požádali jsme  starosty velkých městských části o odpovědi na otázky týkající se stavu nouze a jejich městské části. Jak vidí nynější situaci starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS)?

Souhlasíte s naprostým zákazem vycházení?
Souhlasím, byť chápu, že je to velmi omezující. Nicméně je to účinný nástroj proti pandemii koronaviru.

Postupují v krizové době podle vás vláda a potažmo i pražský magistrát správně? Co byste třeba  udělal jinak nebo navíc? 
Určitě bych měl výhrady, nicméně teď je nutné táhnout za jeden provaz. Nadávat a vyčítat si můžeme po zvládnutí krize. Nebudu nyní veřejně poukazovat na jiné.

Co vidíte vy, jako starosta, za aktuálně největší problém ve vaší městské části? 
Byl to asi nedostatek ochranných prostředků a roušek, který se za pomoci usilovné práce občanů Prahy 8 a nasazení krizového štábu podařilo celkem překlenout. 

Jak se vy osobně a vaše rodina vyrovnává s omezeným pohybem na veřejnosti? Máte nějaký tip na domácí zábavu s dětmi?
Nemám tip, jelikož jsem se z bezpečnostních důvodů od rodiny oddělil. Přece jen je u mne větší riziko nákazy a nerad bych své blízké ohrozil.

Až mimořádná opatření pominou, co uděláte jako první? Zajdete si třeba do hospody na pivo, nebo do oblíbené restaurace na večeři?
Doufám, že to bude brzy. Rád bych si zahrál konečně fotbal a pak bych s přáteli zašel na pivo. A asi to bude větší oslava, když už s koronavirem bude amen.

Čím by si lidé podle vás měli zlepšovat náladu? Máte tip na nějaký dobrý film, knížku…?
Dnes mají naštěstí lidé mnoho příležitostí vidět film na internetu, poslechnout si audioknihu a tak. Třeba já mám oblíbeného Fredericka Forsytha, takže bych doporučil knihu od něj. Jen škoda, že teď nemám na čtení ani pomyšlení. Po příchodu domů většinou sním večeři a jdu spát.

Nepřehlédněte:  Blanka Matragi: Nebojím se jakékoliv výzvy!

Co byste Pražanům vzkázal prostřednictvím našeho webu?
Aby měli víru, že současnou bezprecedentní krizi společně zvládneme. Já v to pevně věřím. A děkuji všem, kteří svou prací teď pomáhají. Samozřejmě zdravotníkům, hasičům, policistům, ale také řidičům kamionů, prodavačkám a dalším, kteří se starají o uspokojení našich základních potřeb. A nesmím vynechat ani všechny z radnice, kteří teď podávají neskutečný výkon. 

Poznámka redakce:

Praha 8, kromě řady opatření (hlavně zajišťování roušek), už od 10. 3. dezinfikuje veřejná místa. Ke dvěma stovkám laviček ve správě Prahy 8  a herním prvkům na hřištích a sportovištích byly přidány i podchody kolem stanic metra a další lokality, kde se pohybuje více lidí, například kvůli obchodům.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close