Rozhovory

Miss Karolína Kopíncová: Kola se jen tak nevzdám!

Novou Miss Czech Republic se pro letošní rok stala Karolína Kopíncová (22). Dívka z moravského Vrbna pod Pradědem a možná budoucí moderátorka či novinářka na sebe během soutěže prozradila, že jejími hlavními životní prioritami jsou v současnosti seberealizace a rodina. Jak se jí však bude líbit život ve velkoměstě?

V dětství jste jezdila na MTB kole a skákala přes překážky. To jste si vybrala dobrovolně, nebo vás k tomuto sportu přivedli kamarádi či rodiče?
Dobrovolně, ale samozřejmě inspiraci jsem viděla u kamarádů. Již od dětství jsem tíhla ke sportům a aktivitám, co nejsou asi úplně typické pro dívky. Jezdila jsem na čtyřkolce, bugině, s tatínkem jsem často chodila do lesa, nebo jsem mu asistovala v garáži. A je to něco, co bych nikdy neměnila. Na své dětství mám jen ty nejkrásnější vzpomínky. Jinak na MTB stále jezdím, je to jediná aktivita, která mi zůstala až do dnešního dne, a rozhodně neplánuji přestat (úsměv).

Letošní finále Miss Czech Republic narušila kovidová epidemie a místo na jaře se odehrálo až na sklonku července. Nepracovaly vám během této doby nervy více, než je zdrávo?
Pokud by nás nezasáhla kovidová epidemie, finále by se konalo už v květnu. Takto se nám sice posunulo, ale nemohu říci, že bych pociťovala více stresu. Vedení soutěže se k tomu postavilo skvěle a vše jsme i přes veškeré problémy spojené s kovidem krásně zvládli.

Druhým missím zádrhelem by z vašeho pohledu mohl být fakt, že se finále předtáčelo a vy jste musela dva týdny držet jazyk za zuby a neprozradit, že jste jeho vítězkou. Zvládlo jste to v pohodě, nebo jste raději nevycházela z domova, abyste se neprořekla?
Musím říci, že to bylo opravdu těžké, protože ať už by to dopadlo jakkoli, člověk se chce o všechny ty pocity podělit. Ale v žádném případě jsem nechtěla rodinu ani přítele obrat o ten krásný moment překvapení na finálovém večeru a rozhodně to stálo za to.

Nepřehlédněte:  Thajská velvyslankyně JE Ureerat Chareontoh: To je zážitek, když mám Prahu celou pro sebe

Prozradíte, co vám za vítězství v soutěži věnoval váš přítel?
Myslím si, že nezáleží na tom, co mi věnoval po vítězství, ale na tom, co mi věnoval během celého průběhu soutěže. A to neuvěřitelnou podporu, důvěru a lásku. A to je pro mě to nejcennější.


„Nemyslím si, že se vše na světě ubírá správnou cestou…“

Českou republiku budete reprezentovat na nejprestižnější světové soutěži Miss World. Už víte termín a místo, nebo to vzhledem k epidemii covidu-19 je ve hvězdách? A čím chcete na soutěži překvapit?
Miss World je kvůli pandemii odložena na druhou polovinu roku 2021 a měla by být v Thajsku. Ovšem i to se stále může změnit. Soutěž má 130 kandidátek z celého světa, tedy je potřeba, aby situace byla uklidněná a bylo možné cestovat bez celosvětového omezení. Na Miss World chci ukázat svůj přesah. Chci předvést, že úplně normální slečna z naší malebné České republiky, které život přinesl nemálo překážek, tam může stát, lidem něco předat a také to, že tady po ní něco zůstane.

Pro někoho jste se svými mírami 81-64-92 a výšce 183 centimetrů možná až moc vychrtlá. Prozraďte – dopřejete si tu a tam třeba pořádný steak či kotletu?
Já mám jídlo velice ráda, nejraději českou kuchyni a sladké. Dobroty si nedopřávám v takové míře jako kdysi, což je pochopitelné, ale také se jim nevyhýbám, a když už si nějakou dopřeji, nevyčítám si to. Povedlo se mi najít balanc mezi stravou a pohybem tak, abych se ve svém těle cítila dobře.

Pocházíte z Vrbna pod Pradědem, moravského městečka majícího lehce přes 5 000 obyvatel. Teď možná budete častěji pobývat v Praze. Srovnáte se s velkoměstským ruchem?
Život ve velkoměstě je oproti malému městečku velmi zrychlený. Ale na druhou stranu nabízí mnohem více pracovních příležitostí. Do Prahy jsem se chystala tak jako tak. Do Vrbna se opravdu ráda vracím, má to své obrovské kouzlo, ale neplánovala jsem tam zůstat.

Nepřehlédněte:  Youtuber Tary: Pohodu si vychutnávám za Prahou
Míry nové miss jsou 81-64-92 a výška 183 centimetrů. Foto: Miss Czech Republic

Starosta Vrbna má stejné příjmení jako vy. Je to váš otec, nebo jiný příbuzný? A pokud ano, bavíte se doma o komunální politice?
Ano, tatínek je starostou Vrbna. A ačkoliv je skvělý v tom, co dělá, když spolu trávíme čas, bavíme se o především o jiných tématech než o práci. Toho času na sebe nemáme mnoho, domů nejezdím tak často, jak bych si přála.

Jaký je váš názor na hlavní město? Je dobrá lokalita pro bydlení, nebo jen pro byznys?
Dlouho jsem si nedokázala představit žít v našem hlavním městě. Ale můj názor se časem změnil a do Prahy se těším. Postupem let sice nechci zůstat přímo ve městě, ale taková představa domečku kousek za Prahou se mi opravdu líbí.

Máte nějakou část Prahy, lokalitu či třeba restauraci oblíbenou? A naopak – vyhýbáte se třeba některým pražským místům?
V Praze jsem stále nováček, to pravé poznávání metropole teprve přijde, ale ráda trávím čas například na náplavce, Vyšehradě nebo v Riegrových sadech. Nerada se vyskytuji v okolí hlavního nádraží, přeci jen se tam necítím úplně bezpečně.

V Brně studujete žurnalistiku a chcete se stát televizní moderátorkou. Myslíte si, že vás celý život bude bavit hlásit zprávy, které často nebývají příliš pozitivní?
Kromě televizního zpravodajství bych také ráda moderovala diskuzní pořady a eventy. A ano, myslím si, že v této kombinaci mě to jistě bude bavit, protože se mi otevírá velká variabilita témat a také prostředí.

Jste mladá, život máte před sebou. Jak vidíte současný svět, kam si myslíte, že se ubírá? Je všechno na dobré cestě?
Jak říkáte, jsem mladá a ještě na tomto světe nepobíhám dostatečně dlouho, abych měla z vlastní zkušenosti s čím srovnávat. Doba a také společnost se vyvíjí, čemuž je tedy nutné se přizpůsobit. Ačkoliv říkám, že každý je svého strůjce štěstí a já jsem vděčná za život, který mám a mohu žít, nemyslím si, že je vše na dobré cestě. Ať už je to klimatická změna, válečné konflikty nebo stále se prohlubující rozdíly mezi zeměmi.

Nepřehlédněte:  Mónica Sofia: Miluji boty a vaše vanilkové rohlíčky!

Pokud by vám z nějakého důvodu nevyšlo moderování a stala byste se novinářkou, o čem byste nejraději psala?
Jako druhý obor studuji Enviromentální studia, tedy bych se nejspíše věnovala tématům ekologickým a enviromentální, ale mám také ráda příběhy. Příběhy obyčejně neobyčejných lidí, které nás mohou lecco naučit.

Předpokládám, že asi nevěříte všem zprávám, které se objeví na internetu či v médiích. Můžete popsat, jak si jako studentka novinařiny ověřujete, že se nejedná o fake?
Je důležité nevěřit pouze jednomu zdroji. Je potřeba se podívat na to, kde určitá informace vyšla. Zda vyšla i v dalších médiích a zda ji potvrzují také další zdroje. Hlavně jako novinářka se nemohu omezovat pouze na to, co někde přečtu nebo uslyším, ale zejména na vlastní zjištění.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close