Rozhovory

Mariana Prachařová: Snažím se lidi bavit i motivovat

Obyvatelé České Lípy, Tábora, Třince a Třebíče dohromady. Nebo tři čtvrtiny populace v Plzni. Tolik fanoušků má pro vaši lepší představu herečka a zpěvačka Mariana Prachařová (26), kterou na Instagramu sleduje 144 000 lajkerů.

Narodila jste se v Praze, studujete v hlavním městě a také jste si našla byt v naší metropoli. Dokážete si vůbec představit, že byste se jednoho dne odstěhovala třeba do Brna?
Tak to jste se zrovna trefil do města, které mě baví a kam bych se klidně přestěhovala. Záleželo by ale na okolnostech. Prahu miluji, mám tu rodinu, kamarády i zázemí a asi těžko bych se loučila. Ale pokud by se naskytla zajímavá pracovní nabídka a já to udělat musela, šla bych do toho. Pořád je to přeci jen pár hodin cesty (úsměv).

O vaší mamince, herečce Daně Batulkové, tvrdíte, že je až moc hodná. Je taková i ve vašich dětských vzpomínkách, kdy jste třeba odmlouvala či dělala rodičům naschvály?
Ano, vždy byla taková, nikdy mne netrestala. Vlastně jednou jedinkrát. Dostala jsem malý pohlavek, protože jsem měla hysterický záchvat u klavíru, nechtěla jsem na něj cvičit. To bylo opravdu jednou. Nikdy jsem nebyla problémové dítě, které by dělalo naschvály nebo nějaké větší průšvihy.

„Kdyby přišla nabídka na hraní, okamžitě ji přijmu,“ říká pohledná Mariana. Foto: Lucie Dvořáková

Jaká jste byla puberťačka? Na zabití, nebo puberta kolem vás přešla a ani jste si jí nevšimla?
Jelikož jsem měla od svých čerstvých 16 let čtyři roky přítele, pubertou jsem prošla podle mě s velkým klidem. Mám pocit, že jsem si jí vybrala pořádně až potom (úsměv).

Okolo vás se to hemží samými známými jmény. O mámě už byla řeč, táta David Prachař právě tak jako váš bratr Jakub jsou herci, stejné řemeslo proslavil i váš děda Ilja. Jen vy jste se vydala jinou cestou. Není to příbuzným líto?
Naopak, podle mne jsou rádi. Rodiče nechtěli, abych šla na herectví, ale když jsem se rozhodla dělat přijímačky na DAMU, tak mě podporovali. Ví, že je to těžké řemeslo a práce není vždy jistá, tak chtěli ať si, podle jejich slov, vyberu něco pořádného. Nakonec jsem získala bakaláře na Karlově univerzitě a teď pokračuji na magistra na Vysoké škole obchodní Praha.

Nepřehlédněte:  Kateřina Neumannová: Dcera mi udělala čáru přes rozpočet!

Dědu Ilju máme všichni zafixovaného hlavně jako knížepána Trautenberka z televizního večerníčku Krkonošské pohádky. Patřil tento seriál také k vašim oblíbeným?
Ano, to je večerníčková klasika (úsměv).

Když už jsme zmínili Krkonoše, vyrážíte ráda na túry, nebo jste spíše plážový typ?
Mám ráda obojí. Miluji moře a musím přiznat, že mi trochu chybí, že se k němu nedostanu. Vynahradila jsem si to v Rakousku na horách a u jezer. Túry mě baví a ráda na ně vyrážím s mamkou nebo kamarády.

Studujete management cestovního ruchu. Jak vidíte budoucnost tohoto oboru, který kvůli covidu-19 dostává jednu ránu za druhou?
Sleduji to zpovzdálí, protože se snažím si od téhle situace už nějakou dobu držet odstup, abych se z toho nezbláznila. Ale bojím se toho, co nás v cestování čeká. Měla jsem v plánu strávit říjen na Bali, ale určitě nepojedu. Jen pevně doufám, že se situace uklidní a cestování bude opět možné bez větších omezení, moc mi to už chybí. Vždy jsem ráda vyrážela do jiných zemí a nerada bych se toho vzdávala na delší dobu.

S maminkou, herečkou Danou Batulkovou, mají bezvadný vztah. Foto: archiv MP

Až získáte vysokoškolský titul, čemu se chcete konkrétně věnovat?
To upřímně stále nevím, což je trochu problém naší generace. Hodně možností a my potom nevíme, co se sebou (smích). Pevně věřím, že to ale bude něco, co mě bude bavit a naplňovat. Aspoň v to doufám. Jsem člověk, který je zaměřený více směry: hraji, zpívám, mám podcast, teď jsem začala točit na YouTube, působím jako influencer na Instagramu. Vše mě baví a všemu se snažím věnovat, jak to jde.

„Baví mě sledovat Dominika Feriho, ten nám mladým i ostatním předává super informace“

Účinkovala jste v několika televizních seriálech, například Ulice či Horákovi. Nezláká vás přece jen herecká branže? Nebo se skutečně zaměříte na již rozjetou pěveckou kariéru?
Baví mě obojí. Kdyby přišla nabídka na hraní, okamžitě přijmu, ale zatím se nic nechystá. Nyní budeme zkoušet divadelní hru s Berenikou Suchánkovou, na to se moc těším, a do toho bych měla vydávat i cédéčko, takže budu kombinovat obě tyto varianty.

Nepřehlédněte:  Herec Isaacs: Pouze kvůli Star Treku jsme se doma nehádali!

V Praze jste si našla podkrovní byt na Letné. Proč jste si vybrala právě Prahu 7, co vás na ní přitahuje?
Když jsem hledala byt, chtěla jsem na Vinohrady, ale potom jsem strávila asi čtyři dny v bytě na Letné u mojí kamarádky a tuhle lokalitu si totálně zamilovala. Věděla jsem, že tady chci bydlet, no, a jsem tu. Je to podle mě takové město ve městě. Na ulici potkáváte často známé, nabízí hodně podniků, kaváren, obchodů a park, prostě Letná má všechno.

V jednom rozhovoru jste si posteskla, že najít volné parkovací místo před vaším bytem je téměř nemožné. Parkujete tedy o několik bloků dále, nebo raději s vozem nevyjíždíte a dáváte přednost MHD?
To je pořád problém, zvláště od začátku září. Jelikož mi vadí roušky, snažím se co nejvíc popojíždět vlastním autem. Pokud ale předem vím, že se vrátím až pozdě večer, volím raději taxík nebo MHD. Odpadne mi tak noční půlhodinové hledání volného parkovací místa…

Na Instagramu máte přes 140 000 sledujících. Je těžké si je udržet? A co pro to děláte, čím je bavíte?
Já se je nesnažím nijak udržet, mám radost, že přibývají, ale číslo nijak nehrotím. Pokouším se lidi bavit i motivovat a zatím mám pocit, že se mi to daří. Sama vím, že bych nesledovala profil, který mi nic nedá, takže usiluji o to, aby ten můj za něco stál.

Uvědomila jste si někdy, že kdyby vám třeba jen polovina vašich fandů dala ve volbách hlas, mohla by se z vás stát politička na plný úvazek? Chtěla byste někdy aktivně působit v politice?
Vidíte, to mě nikdy nenapadlo. Když jsem ale jednou stála ve vyprodané O2 aréně na koncertě a rozhlédla se, uvědomila jsem si, že x krát více lidí mě sleduje na mém profilu. To mě upřímně docela vyděsilo. Člověk vidí číslo, ale už si za ním těžko představí tu skupinu lidí. A o působení v politice jsem nikdy nepřemýšlela. Politiku sleduji málo, a když už, tak se u ní většinou jen rozčiluji. Baví mě ale sledovat Dominika Feriho, ten nám mladým i ostatním předává super informace.

Nepřehlédněte:  Jediný výrobce krystalového vína na světě Miroslav Kovács: Víno i covid nás učí trpělivosti.

V jednom instagramovém příspěvku jste se svěřila, že vaše problémy s přijímáním potravy odstartoval alkohol a ocitla jste v takovém bludném kruhu. Už jste ho rozetnula?
Snažím se, ale je to běh na dlouhou trať (úsměv).

Představte si hroznou věc – ze dne na den zmizí sociální sítě bez náhrady. Byl by to pro vás velký šok? A čím byste tohle prázdno zaplnila?
Já dost myslím na zadní vrátka, protože vím, že jsou sociální sítě hodně ošemetná a pomíjivá záležitost. Pokud by se tohle stalo, musela bych hold přemýšlet, jakým jiným směrem se vydat.

A na závěr poraďte našim čtenářům a čtenářkám, jak se co nejlépe zabavit ve čtrnácti denní karanténě?
Sledováním seriálů a čtením knih, já se třeba učila španělsky přes Duolingo. Také lze hrát stolní hry, cvičit a vařit si, zkrátka udělat si čas jen pro sebe. Toho mají lidé občas podle mě málo (úsměv).

Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close