Rozhovory

Maria Boichenko: Vyhovuje mi bohémský život na Vinohradech!

První vicemiss soutěže MISS CZECH REPUBLIC 2019 Maria Boichenko (23) má kořeny v ruském městě, které se stalo obětí čečenských teroristů, a částečně i právě proto si jako svoje místo zaslíbené vybrala Prahu. Nelehké rozhodnutí rozloučit se s rodinou a přestěhovat se stovky kilometrů se jí ale nakonec vyplatilo.

Narodila jste se na jihu Ruska. Kde přesně a co vás přivedlo do naší země?
Narodila jsem se v malém (na poměry Ruska) městě Buďonnovsk, městě, které je známo svojí tragédií. V červnu 1995, osm měsíců před mým narozením, se zde odehrál útok na místní nemocnici, při kterém bylo zadržováno jako rukojmí více než 1500 lidí a minimálně 130 osob zahynulo. Když jsem dosáhla věku, kdy jsem se musela rozhodnout, co chci v životě dělat, kde studovat a bydlet, viděla jsem jenom několik variant: Moskva, nebo Evropa. Ale nakonec jsem vybrala pro svůj život nejkrásnější, nebezpečnější a nejstabilnější zemi v Evropě, která má navíc velmi podobný jazyk a mentalitu. Vybrala jsem Českou republiku, která se mi stala domovem.

Získala jste tu stipendium na studium češtiny. Co pro vás bylo nejtěžší se z naší mateřštiny naučit?
Češtinu jsem zvládala úplně v pohodě. A jelikož jsem velmi empatický člověk, jazyk jsem učila od lidí, se kterými jsem se bavila, proto nejtěžším v té době bylo najít české kamarády. Mimo moji učitelku češtiny se mi jedním z takových prvních českých kamarádů stal Jan Kraus s jeho show, ke kterému mám od té doby velmi nostalgický vztah. Pravidelně jsem koukala na jeho pořad a snažila se překládat jeho vtipy (úsměv). Dnes na to vzpomínám velmi ráda.

Nyní studujete na vysoké škole ekonomické. Jaký obor a co byste po ukončení studia chtěla dělat za povolání?
Momentálně studuji na Vysoké škole ekonomické v Praze, obor Arts Management. Po ukončení bych byla schopná organizovat koncerty, výstavy nebo být například manažerem muzea. Mne ale láká vymýšlet a organizovat vlastní projekty.

Nepřehlédněte:  Jana Havrdová: Občas se při vysílání odbouráme!

Jak na vás působí hlavní město Praha? Měla jste tu zpočátku s něčím problém – například s orientací ve městě?
Prahu mám velmi ráda! Samozřejmě, první týden to nebylo jednoduché i kvůli tomu, že jsem neuměla jazyk. Proto s orientací a s názvy jsem měla problém.

Jsem přátelská, pokorná, psychicky odolná, talentovaná a charismatická.

V jaké části města bydlíte a jak se vám zde žije?
Bydlím na Vinohradech. Vybrala jsem si tuto část, jelikož styl života na Vinohradech je trochu jiný, jakýsi bohémský, a to mě jako umělce velmi láká (úsměv). Trhy na Jiřáku, Riegrovy sady, výborné snídaně a množství skvostných domů v secesním stylu.

Oproti vašemu rodišti – chybí vám v naší metropoli nějaká služba?
Praha je skoro ideální místo na bydlení, proto ani nemohu říct, že jí něco chybí.

V roce 2018 jste se zúčastnila pěvecké soutěže SuperStar. Byla jste však zklamaná ze zákulisí této show. Co vám nejvíce vadilo?
Nejvíce mi doposud vadí slovo soutěž, když to tak v reálu není. Ale vzpomínám na to velmi ráda, protože jsem poznala nové lidi, se kterými jsem stále v kontaktu.

Máte pořád sen stát se zpěvačkou? Nebo chcete být raději textařkou?
Oboje! Psát písničky a zpívat je – to je můj největší sen. Ale v budoucnu uvažuji i o tom, že bych měla svůj vlastní muzikální label (hudební vydavatelství), kde by bylo několik zpěváků.

V SuperStar jste sice daleko nepostoupila, ale letos v únoru jste se stala 1. vicemiss Miss Czech Republic. Co podle vás rozhodlo, že jste skončila na druhém místě?
V soutěži Miss Czech Republic nás opravdu vybírali velmi poctivě. Sledovali nás od castingu až po finále. Rozhodovala nejen krása, ale i charakter člověka, se kterým potom pořadatelé budou dále spolupracovat. Co se mne týče, jsem přátelská, pokorná, psychicky odolná, talentovaná a charismatická. Moje druhé místo je mým velkým vítězstvím v životě.

Nepřehlédněte:  „Začínat s plaváním způsobem prsa je už přežitek,“ říká plavecká trenérka Gabriela Minaříková

Říkali vám už odmala, že jste hezká dívka?
Máma mi to říká pořad (úsměv).

Nedávno jste se vrátila z Venezuely, kde jste bojovala o světovou korunku krásy Miss Grand International. Jak byste soutěž vlastními slovy zhodnotila?
Bojovala jsem statečně a důstojně, ale ve finále mne výsledky neuspokojily a dokonce i překvapily.

Jeden z vašich modelů byl nepřehlédnutelný – vystupovala jste jako Panna Marie a nechyběla ani svatozář. Co na to říkali diváci a porota?
Mělo to velký aplaus, za což jsem velmi vděčná. Pro mě bylo nejdůležitějším, aby ten smysl pochopili lidé a věděli, že nepřijela jsem jen tak za korunkou, ale přijela jsem s misí.

Maria zaujala na Miss Grand International téměř biblickým modelem. Foto: archiv MCR

V Rusku je spíš zvykem, že aktivní jsou muži a žena by měla stát v pozadí.

Být za postavu z Bible – to byl jen netradiční nápad, nebo to mělo hlubší dosah například v tom, že jste věřící?
Někdo to pokládá jen za netradiční nápad, pro mě to však má hluboký význam. Postava z Bible je symbol lásky, víry a naděje. Srdcem jsem reprezentovala srdce Evropy – Českou republiku. Chtěla jsem tím říct, že „naše srdce je s tebou, Venezuelo“.

Musela jste si před soutěží odepřít oblíbená jídla, nebo se příliš dietami netrápíte?
Zatím se tím netrápím, naštěstí (úsměv).

Předpokládám, že i díky úspěchům v soutěžích krásy se kolem vás rojí mnoho mužů. Jaký je váš typ?
Očekávala jsem tuto otázku (smích). Můj typ je rozhodně intelektuální, extrovertní a okouzlující. Nesmí mu chybět smysl pro humor. Je hlavou rodiny, zodpovědným a moudrým člověkem.

Když porovnáte ruské a české muže – vidíte v něčem podstatný rozdíl?
Obecně jsou ruští muži mnohem temperamentnější, iniciativnější, hodně se starají o svoji rodinu. V Rusku je spíš zvykem, že aktivní jsou muži a žena by měla stát v pozadí. V Česku převládá rovnoprávnost mezi muži a ženy a muž očekává od ženy stejnou aktivitu, jakou ona očekává od něho.

Nepřehlédněte:  Mariana Prachařová: Snažím se lidi bavit i motivovat

Před Miss Czech Republic jste v dotazníku uvedla, že jedním ze smyslů vašeho života je inspirovat lidi. V čem konkrétně?
Pro mě je nejdůležitějším slovem emoce. V něm se skrývá hodně: endorfiny, motivace, soucit, život… Proto chci lidem dopřát nové emoce prostřednictvím uměleckého projevu (hudba, obraz nebo film), to považuji za svoji misi v životě.

Jste posedlá sociálními sítěmi, nebo si od nich dokážete odpočinout třeba sportem?
Sociální sítě jsou pro mě velmi důležité, jelikož tam jsou lidé, kteří mě neustále podporují, mají mě rádi. Lidé, které chci inspirovat a dělat jim radost. Proto mě každý den můžete najít na @mary_boichenko. Ale jako každý člověk občas potřebuji detox, tak si dokážu odpočinout čtením, hudbou nebo příjemným výletem na zámek či hrad. Sport je pro mě spíš součást práce (úsměv).

Těšíte se na Vánoce? Jaký dárek by vám udělal největší radost?
Těším se jak na Vánoce, tak i na Nový rok! Největší radost by mi udělalo, kdyby mě přijela navštívit moje rodina.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close