Rozhovory
Nejnovější

Klára Kolomazníková: Na HOLKI vzpomínám ráda!

Vystudovala Ježkovu konzervatoř, bývala členkou nejslavnější dívčí kapely Holki, pak se dala na sólovou dráhu. Vydala čtyři sólová alba a stačila se stát maminkou dnes devítileté dcery Valinky. Přiznala závažné onemocnění, s nímž statečně bojuje a daří se jí léčit. Jak se má dnes zpěvačka Klára Kolomazníková.

Klári, jak se momentálně máte?

Tak momentálně se mám docela fajn, mám zdravou dceru a jsou u mě nějaké změny. Tak se snažím každý den se usmívat. Ale jen té práce je teď o dost méně. Bohužel je to u dost lidí podobné, snad se situace brzo vylepší… Musíme doufat!

Co koronakrize, jak vás osobně zasáhla?

Tak mě zasáhla asi jako všechny ostatní. Jak už jsem zmínila, málo nebo minimum práce, učení s dcerou doma, hodně věcí bylo jinak. Ale samozřejmě nejdůležitější je, že moje rodina zůstala zdravá a jsme si oporou. 

Stále se o vás mluví jako o bývalé člence kapely Holki. Nejste na to už alergická?

No, to je pravda … Už to budu mít asi do konce života napsané na čele, ale paradoxně mi to nevadí. Díky Holkám jsem se stala známou, splnila si svůj životní sen a prožila krásné , pětileté období. Takže, když mě někdo dnes pozná a řekne, že jsem z Holek, potěší to.

Klára Kolomazníková se před lety dala na sólovou dráhu. Foto: Archiv K. Kolomazníkové
Klára Kolomazníková se před lety dala na sólovou dráhu. Foto: Archiv K. Kolomazníkové

Od doby, co jste se rozdělily, zpívaly jste spolu někdy? 

Psal se rok 2003 a od té doby jsme již ve čtyřech spolu nikdy nezpívaly. 

Nebyly tu snahy dát to zase dohromady?

Tak samozřejmě, že byly, ale myslím, že vše je tak, jak má být. Neříkám, že se mi někdy nestýská. Občas si pustím i naše staré CD, prohlížím fotky nebo se podívám do knížky, kterou jsem napsala “ Život se skupinou Holki „. Na HOLKI vzpomínám ráda. A když občas dávají staré pořady, kde jsme vystupovaly, vždy si vybavím, jaké to bylo. Nikdy už by to ale nebylo jako tenkrát.

Nepřehlédněte:  Věštec Bradley: Třetina podnikatelů u nás skončí!

A co vytvořit nějaké duo trio s někým?

Takovou otázku jsem možná ještě nedostala. Jste první a proč ne, kdyby to bylo zajímavé spojení, které by se líbilo a mělo smysl. Zatím však taková nabídka nepřišla.

Jak vzpomínáte na dobu největší slávy Holek? 

Docela často a ráda… Jedno z nejhezčích období v mém životě. Spousta zážitků, cestování , seznámení s výjimečnými lidmi atd. Díky za to!

Kam jste se vy osobně profesně, pěvecky posunula?

Dnes je Klára maminkou 9leté dcery Valinky. Foto: Archiv K. Kolomazníkové.

Tak doufám, že jsem se trochu posunula. Vydala jsem 4 sólová alba – první bylo pod taktovkou Michala Davida – jednu vzpomínkovou knížku, hrála v divadle Semafor, zkusila dabing atd . Věřím, že ještě není všem dnům konec a čeká mě ještě nějaká hezká práce. Zrovna i ten dabing nebo film by mě bavil.

Jeden z vašich největších hitů – Osamělá – je hodně melodický. Co udělat nějakou podobnou, ale pozitivní písničku, hitovku?

Děkuju, to bych ráda! Teď už se na něčem pracuje a budu doufat, že se to bude fanouškům líbit.

Co by vás lákalo si zazpívat, nebo eventuálně s kým?, 

Tak myslím, že každá nová zkušenost je do života dobrá. Takže bych to nechala na osudu, co mi přinese. Určitě mám několik lidi, kterých si například v českém showbyznysu vážím a byla bych potěšena spoluprací. Například mám ráda Ewu Farnou, Marka Ztraceného, kapelu Chinaski a podobně. Nechci jmenovat všechny, ale tito mě napadli jako první (smích) 

Co divadlo, muzikály? 

Tak s divadlem mám zkušenost. Od roku 2005-2012 jsem byla členkou divadla Semafor, úžasná zkušenost s těmi nej. Vedle Jiřího Suchého a Jitky Molavcové jsem se hodně naučila! Výborná škola. A přiznám se, že mi divadlo chybí. Proto jsem si tam vloni udělala svůj narozeninový koncert a bylo to moc příjemné. Ráda bych se k divadlu někdy vrátila. A s muzikály zatím osobní zkušenost nemám. Ovšem taktéž bych ráda někdy zkusila.

Nepřehlédněte:  GABRIELA GUNČÍKOVÁ: Stále nejsem smířená s tím, že tu Karel Gott už není!
Holki v době své největší slávy. Foto: Archiv

Vy jste prošla i osobní proměnou. Bojovala jste s váhou, hodně jste zhubla, jak se vám to podařilo?

No já se na sebe prostě musím hodně naštvat, a pak to jde. Loni jsem byla v kině na filmu “ Ženy v běhu“ Ten mě nějak namotivoval. Řekla jsem si, že se sebou musím něco dělat, a že když zrovna běh nesnáším, zkusím ho. Shodila jsem 14 kg a běhám stále. Jen tělo si už na to zvyklo, tak pomalu přidávám další. Teď jsem akorát ambasadorkou 30 ti denní výzvy a čekají mě dva měsíce tvrdé práce a cvičení, tak doufám, že se to nějak posune a mne se podaří zhubnout další kg. Je to vše v hlavě a nejtěžší bylo začít. Teď už jen vydržet a přidávat.

Může za to i Vaše chronické onemocnění?

Není tajností, že mám Crohnovu chorobu a začala jsem běhat i s bolestmi. Vše se dá, když člověk chce. Ale díky tomu jsem nezhubla, to byl spíš problém opačný. Několik dní jsem kvůli bolestem nejedla, pak mi bylo zas dobře a snědla vše na co přišla, a tak to šlo pořád dokola a váha pomalu a jistě spíš stoupala.

Sama jste přiznala, že už nějakou dobu podstupujete biologickou léčbu. Jak se daří to zvládat?

Musím přiznat, že ji zvládám skvělé a výsledky se již dostavily. Považuji se za zdravého člověka, s tím žiju, takže to jde. Jsem ráda, že byla taková možnost léčení! 

Co vaše dcera, nepůjde ve vašich šlépějích?

Valinka má v sobě úžasný rytmus, zpívá si, ale miluje tanec. Chodí již několik let do “ Tančírny“, teď na latinu. Ale baví ji i jiné typy tanců. Tancem žije, takže ji v tom podporuji.

Nepřehlédněte:  Kateřina Neumannová: Dcera mi udělala čáru přes rozpočet!
Klára Kolomazníková s Michalem Davidem. Foto: Archiv

A co muži? Nebo stále jste single?

Nooo, tak již pár týdnů nejsem osamělá a je to moc fajn!

Jaké máte přání do budoucna? 

Abych byla zdravá já i moje rodina, abych stále mohla zpívat, pracovat na nových projektech, zkoušet nové věci. Teď mě čeká natáčení nového singlu s Danielem Škráškem, moc se na to těším. Singl měl vyjít už na jaře, ale díky situaci se vše posunulo. 

Nějaké životní heslo, kterým se třeba i řídíte, máte?

Co tě nezabije, to tě posílí!

Klára Kolomazníková v klipu svého největšího sólového hitu Osamnělá
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close