Rozhovory

Herec Isaacs: Pouze kvůli Star Treku jsme se doma nehádali!

Herec Jason Isaacs (56), kterého milují i nenávidí fanoušci ságy Harry Potter kvůli roli Luciuse Malfoye, nyní září na obrazovkách Prima COOL v seriálu Star Trek: Discovery. Coby kapitán Lorca nenechá žádného fanouška Star Treku chladného. A jak vidí on sám kultovní seriál?

V jaké časové linii probíhá Star Trek: Discovery ve vztahu k předchozím sériím?
Náš příběh se odehrává deset let před původním seriálem s Kirkem a Spockem. Spojená federace planet nedosáhla tak pokojné filozofie, na kterou jsme byli zvyklí. Jedná se o neklidné časy plné konfliktů. A ty jsou jak vnější, tak i vnitřní, přímo na lodi.


Co mohou fanoušci seriálu Star Trek očekávat?
Doufám, že přijde celá řada nových fanoušků. Další generace lidí, kteří o Star Treku nikdy neslyšeli, a kteří si novou sérii užijí. Lidé, kteří sledují a milují Star Trek, třeba již padesát let, by měli vědět, že novou sérii tvořili fanoušci jako oni. Nadšenci posedlí celým příběhem a jeho historií, a zároveň odvážní dostatečně na to, aby vytvořili nový příběh a novou éru. Doufejme, že se to bude líbit nováčkům i původním fanouškům. Každá série Star Treku má spoustu nových překvapení. Jsou zde i náznaky toho, co by mohlo nastat v budoucnu, ale většinou diváky překvapí hlavně skvělé a propojené příběhy.


Kdo je kapitán Gabriel Lorca?
Kapitál Lorca je skvělý vojenský vůdce. Neznamená to ale, že je jemný a přívětivý. Je mnohem méně sentimentální než předchozí kapitáni.

„Měl jsem to štěstí, že jsem cvičil s americkými a britskými vojáky“

Je Lorca podobný spíše Kirkovi, nebo Picardovi?
Kdybych si myslel, že Lorca se s jedním z velkolepých kapitánů určitým způsobem překrývá, roli bych nevzal. Je to nová a originální postava, s vlastními potřebami i problémy.

Nepřehlédněte:  Lenka Pastorčáková: Mluvčí a vicemiss o knihách v době pandemie

Odkud jste čerpal inspiraci při formování postavy kapitána Lorcy?
Ve své době jsem trénoval se spoustou vojáků. Měl jsem to štěstí a privilegium cvičit s americkými a britskými vojáky. Určitě jsem si od každého něco vzal, včetně přízvuku. Lorca je z jihu, odkud pocházelo mnoho skvělých amerických válečníků a kde je většina výcvikových zařízení v Americe. Ale hlavně si myslím, že mě inspirovali scenáristé a příběh, o kterém jsem věděl, že kapitána čeká. Tady jsem začal stavět.

V čem se liší kapitán Lorca od vašich ostatních rolí?
Každá práce, kterou dělám, je zbrusu nová. Každou postavu se snažím vymyslet od nuly, s vlastní historií a individuálními potřebami. Tento muž je výjimečný, a navíc jsem se dříve s mezigalaktickým konfliktem nesetkal.

Než jste seriál začal natáčet, znal jste ho?
Vyrostl jsem při sledování Star Treku! Když jsem seděl s bratry na gauči v obýváku, pokaždé jsme se hádali o to, jaký kanál zrovna poběží. Pokaždé, kromě chvíle, kdy vysílali Star Trek.

Jaká je vaše oblíbená Star Trek epizoda?
Tu, kterou jsem miloval, byla „Kam se dosud člověk nevydal“, což je o Kirkovu nejlepším kamarádovi, který má najednou síly božských rozměrů. Levituje šálek kávy a já jsem strávil alespoň půlku dětství cvičením levitace.

A jaký je váš oblíbený seriálový povel či slovo?
Druhý den natáčení jsem měl možnost říct „Energize!“ Nejdříve jsem si slova ve scénáři nevšiml, ale když jsem ho vyslovil, ucítil jsem obrovskou vlnu energie. Rozhlédl jsem se okolo sebe, abych zjistil, zda i ostatní sdílejí mé nadšení. Byl jsem sice jediný, ale pokaždé mě tato fráze něčím nabije.

Seriál Star Trek: Discovery můžete sledovat každou středu ve 22:15 na Prima COOL.

Nepřehlédněte:  Julián Záhorovský: Zjistil jsem, že nejsem až tak levej!

Zdroj: TV Prima

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close