Praha

Zubatá s kosou to umí. A co vy, chcete se to naučit?

Jestli máte čas a chuť vstát za ranního rozbřesku a dopravit se v 5.30 hodin do Stromovky v pátek 12. června,  můžete pokosit květnatou louku, kterou tu sekáčům nechávají už sedm let k dispozici Lesy hlavního města Prahy. Kosu a brousek s sebou.

A nebo jinak. Jestli s kosou zacházet moc neumíte, ale máte zájem se to naučit, pak máte šanci o dva dny dříve se to naučit na workshopu, který se koná před Invalidovnou. Akce se má konat 10.6. odpoledne.  

Stromovka volá. Zdroj: Lesy Prahy

Přesný čas, kdy si můžete kosu naklepat a nabrousit, upřesní organizátoři akce na facebookové stránce události. Pokud kosu nemáte nebo se bojíte, že vás s ní nevezmou do tramvaje, můžete se na místě pocvičit na zapůjčených kosách. A v pátek ráno ostrý nástup! Vítáni jsou zkušení sekáči i naprostí začátečníci, prostě každý, kdo dává přednost zpěvu ptáků před „zpěvem“ motorových sekaček. Přibližně kolem deváté by měla být louka ve Stromovce pokosena.

Sekáče doprovodí kapela… A vzpomenete si, co si časně ráno nalili někteří sekáči do takové malilinkaté skleničky? Zdroj: Lesy Prahy
Originální plakát akce
Nepřehlédněte:  Hřibe, zase jenom sliby?!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close