Praha

Zpívání z balkónu: fandí mu policisté i pes!

Zpěvák a producent Martin France v době koronavirové epidemi vymyslel hudební produkci nazvanou Zpívání z balkónu. Závěrečný koncert z této série zazní v neděli na pražském sídlišti Stodůlky.


První tóny z balkónu se začaly linout 23. dubna v Praze 10, kde Martin France bydlí. „Tehdy se mnou zpívala Zuza Nová z RockSet a původně jsem myslel, že to bude jen jednorázová akce. Ale ohlas sousedů byl mimořádný a tak postupně na balkóně vystoupili Marcela Březinová, Světlana Nálepková, Milan Drobný, Heidi Janků, Hanka Křížková a končíme ve Stodůlkách opět s Marcelou Březinovou, Zuzou Novou a RockSet,“ říká známý hudebník.


Poslední představení trvající asi 45 minut se odehraje v neděli 7. června od 17.00 hod. v ulici Bellušova 1823, a kdo nestíhá přijít, může hudební vystoupení sledovat živě na Facebooku. „Třeba Heidi Janků živě vysílala na svém facebookovém profilu a měla přes 53 000 zhlédnutí, což je fakt hezký na to, že se do této doby nic moc nedělo,“ upozorňuje France na příznivý divácký ohlas.


Derniéru uslyší Stodůlky


I v samotném místě koncertů se umělci setkávali v podstatě jen s kladným přijetím. Někdy i poněkud kuriózním. „Když zpívala Marcela Březinová, přijela k domu policejní hlídka. Mysleli jsme si, že ji na nás někdo zavolal kvůli hluku. Ale muži zákona si poslechli jednu písničku, zatleskali, nasedli do auta a odjeli. A Marcela jim ještě srdečně poděkovala za to, že nás přišli ochránit,“ líčí muzikálový zpěvák a přidává další kuriozitu: „Máme také v Praze 10 věrného psího posluchače, zřejmě plemene husky. Při každém koncertu na nás kouká z okna, a když skončíme, odejde. Až Milan Drobný přišel s myšlenkou, že je to divné a zda nemá náhodou tlapy přilepené k parapetu…“

I Milan Drobný zapěl z plných plic… Foto: archiv MF


Lidé muzikanty také z oken zdravili například bazénovými pomůckami typu pěnová oranžová tyč, ale především se bavili – v oknech, na balkonech i pod nimi na trávníku nebo na ulicích tančili. „A vždy na konci koncertu si se všemi připíjíme na dálku na zdraví a samozřejmě na poražení koronaviru,“ dodává přání nás všech Martin France, který si myslí, že zpívání z balkonu bude ve Stodůlkách skutečně posledním. „Opravdu si ze srdce přeji, abychom se do takovéhoto prapodivného stavu nikdy znovu nedostali. My umělci se už těšíme na návrat na koncertní pódia nebo na divadelní jeviště a hlavně na diváky, bez kterých by to možné nebylo. Ale lehké to pro kulturu určitě nebude, budou chybět finance, ale i s tím se nějak musíme poprat.“

Nepřehlédněte:  Budeme mít co pít? Víc obyvatel víc vypije…
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close