Praha
Nejnovější

Živnostníci, pozor! Vláda má pro vás novinku!

Vláda Andreje Babiše (ANO) má pro živnostníky novinku. Dnes schválila možnost, že od příštího roku budou moci platit jednu paušální daň. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) ale musela ustoupit ze svých požadavků.

Částka, do které budou moci živnostníci platit jednu paušální daň, která bude zahrnovat i sociální a zdravotní pojištění, bude 800 000 korun ročního příjmu. Původně ministryně Schillerová navrhovala hranici do 1 milionu korun. Přičemž koaliční partner ČSSD žádal hranci ještě nižší, tedy 600 tisíc korun ročně. Nakonec vznikl jakýsi kompromis.

„Pro příští rok by měla daň činit 5740 korun měsíčně. Měla by být složena z minimálního odvodu na zdravotní pojištění, navýšeného minimálního odvodu na sociální pojištění o 15 procent a daně 100 korun. Bude fungovat na dobrovolné bázi,“ uvedla na svém twitterovém účtu Schillerová.

Paušální daň má podle Aleny Schillerové živnostníkům kromě finanční úspory přinést také méně administrativní zátěže a méně kontrol z finančních úřadů. Finanční správě by rovněž odpadlo spoustu povinností a zátěže.

Nepřehlédněte:  Jste objednáni na výkon? Na Homolce si zjistěte, zda bude
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Nepřehlédněte!
Close
Back to top button
Close
Close