Praha

Za Gottem se jezdí o víkendu, koronaviru navzdory

Od úmrtí našeho nejpopulárnějšího zpěváka všech dob Karla Gotta (†80) uplynulo sice už více než půl roku, ale zájem o místo jeho posledního odpočinku, navzdory koronavirové epidemii, neutichá.

Před vyhlášením nouzového stavu v naší zemi bylo na malvazinském hřbitově v Praze 5 možné slyšet doslova babylónskou změť jazyků. Poklonit se božskému slavíku přijížděli především fanoušci z Německa a Slovenska, zněla tu samozřejmě angličtina a další jazyky. „V prvních dnech po jeho pohřbu jsme tu ob den uklízeli málem kontejner svíček, hodně bylo sádrových andělů a mraky kytek,“ prozradil webu Zulice.cz jeden ze zaměstnanců hřbitova. Dokonce se u náhrobku objevilo i pár plyšáků, což se k pietnímu místu skutečně nehodilo…


Nyní, po uzavření hranic, se sem cizinci nedostanou, ale malebný hřbitůvek se zřejmě stal cílem nejednoho rodinného výletu. „Přes týden je tu celkem klid, ale o víkendu sem proudí o mnoho více návštěvníků,“ prozradil náš zdroj.


Musíme si tedy položit otázku – má smysl omezovat pohyb lidí po republice, když stovky, možná tisíce, osob nařízení evidentně nerespektuje a jedou na výlet za Karlem Gottem?

Nepřehlédněte:  Řidiči bacha: Šestka upozorňuje na probíhající uzavírky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close