Praha

Vraťte nám modrou zónu, žádá Praha 1. Je to peklo, říkají rezidenti

Cesta do pekla je dlážděna dobrými úmysly. Tak se dá charakterizovat zrušení parkovacích zón,.  Na mnoha místech republiky to funguje, ale v Praze 1 je to katastrofa. Od ranních cca 9 hodin do cca 16. hodiny  tu prostě nezaparkujete. 

Rezidenti tak objíždějí  bloky domů a občas parkují opravdu v rozporu s pravidly. Dopoledne invaze aut zcela zahltí všechny parkovací místa. Parkuje se i na přechodech a chodnících, na místech pro invalidy a dokonce i tak, že to zhoršuje průjezd miniautobusu 194, který  projíždí úzkými ulicemi Prahy 1. Psali jsme o tom zde.

Počítá i s pokutou

„Obvykle objedu bloky třikrát, je to peklo. Když se místo neuvolní, mám své „tajné“ místo, není v souladu s pravidly, ale nikomu nevadím,“ řekl webu Zulice.cz František J. (65). Jeden ze  známých podnikatelů z Prahy 1, který má zaplaceno povolení k parkování pro šest vozů a svůj osobní vůz,  to řeší po svém. „Zaměstnanci mají volnou ruku (dřív jsem chtěl ať parkují co nejblíže) jediné je, že nebudou stát  na invalidech, já parkuji  u nás na chodníku, zatím mi to prošlo, jinak počítám s pokutou,“ řekl Karel Varský (44) (nejde o jeho pravé jméno).

Jinde než na přechodu místo prostě nebylo… Foto Ivan Kuptík

Radnice žádá zrušení

„I když bylo ze začátku nouzového stavu dočasné zrušení parkovacích zón pochopitelné a mělo svůj smysl, pár týdnů po jejich zrušení působí jejich zrušení v centru Prahy spoustu problémů,“ uvádí se v dopise, kterým se obrátili na místopředsedu vlády a ministra dopravy Karla Havlíčka starosta Petr Hejma (My, co tady žijeme) a radní pro dopravu Richard Bureš (ODS). „Od konce března se stal stav našich ulic neudržitelný,“ píší. Poukazují i na to, že zrušení zón znamená i podstatný výpadek příjmů z nich, a v součtu s dalšími propady to může pro Prahu 1 znamenat deficit  více než  150 milionů korun.

Nepřehlédněte:  Vlajce je 100 let, vyvěsme ji

Takhle se hledá místo k parkování v centru Prahy dopoledne…

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close