Praha

Vlajce je 100 let, vyvěsme ji

Před 100 lety, 30. března,  schválili českoslovenští poslanci nynější podobu tehdy československé, dnes české vlajky. Iniciátoři akce Jsme v tom spolu vyzvali veřejnost, aby v tento den vyvěsila českou vlajku do oken jako projev sounáležitosti. Za organizátory to uvedl Pavel Eichler.

„Chceme akci využít k demonstraci odhodlání překonat nelehkou zkoušku moderní historie,“ uvedl Eichler. Autorem nápadu je Olda Bajer, který vzkázal lidem: „Výročí české vlajky nám v tuto chvíli přišlo velmi symbolické, a proto jsme se rozhodli tento den oslavit. Nacházíme se v těžké situaci a celá země je vzhůru nohama, takže jakoukoli chvíli, kdy je možné se povzbudit, musíme využít.“ Více na #podjednouvlajkou.

Premiér Andrej Babiš připomenul  na svém twitterovém účtu, že před sto lety napsal v návrhu zákona Antonín Švehla, šéf agrární strany, toto: vlajka navržená bude zajisté odchylná od jiných vlajek státních do té míry, že záměna jest zcela vyloučena. „Na tuto počest jsme na Kramářovu vilu vyvěsili tento náš nejznámější státní symbol. A připsali k tomu jednu větu. Zvládneme to“, dodal Andrej Babiš.

Nepřehlédněte:  Ostravskému obvodu došla trpělivost s problémovými nájemníky
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close