Praha

Víte, při kolika stupních se spustí na „dvojce“ nová mlhoviště?

Léto se blíží, proto radnice druhé městské části spolu s PVK nově instalovala čtyři mlhoviště. „Jde o místa na Palackého náměstí, na Výtoni, Tylově náměstí a Ostrčilově náměstí, která v parných dnech osvěží občany vodní mlhou,“ uvedl místostarosta Prahy 2 pro životní prostředí Václav Vondrášek (ODS).

Jedná se o venkovní mlžící systém typu „brčko“, který je vždy instalován na podzemní hydrant vodovodní sítě. Mlhoviště se spouští automaticky, když teplota zařízení stoupne na ☀️ 23°C. K dispozici budou občanům až do září.

A 7 dalších mlhovišť ještě letos!

„A to není všechno, letos připravujeme ke spuštění dalších sedm mlhovišť na dětských hřištích a parcích. Konkrétně se jedná o dětské hřiště U vodárny, Na Rybníčku a v Havlíčkových sadech U Štiky a na Horním hřišti. V parcích městské části se má v nejbližší době dokončit mlhoviště na Folimance u dětského hřiště a připravuje se mlhoviště v parku na Karlově náměstí poblíž dětského hřiště a na louce v Riegrových sadech proti ulici Třebízského a u vstupu do parku Folimanka z Ostrčilova náměstí,“ doplňuje místostarosta Vondrášek.

Nepřehlédněte:  Prodlouží vláda zrušení modrých zón?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close