Praha

Virus nedrtí jen nemocné, zasahuje i zdravé

Zatím to jde. Ještě mám práci, ale šéf řekl, že nás bude muset propustit. Tuhle věta je stále častější . I zdravých lidí se pandemia dotkla. Bez práce nejsou peníze a bez peněz je i ohroženo bydlení.  Za všechny mluví plakát visící pod Letnou.

Přijímají se všemožná opatření, ale kolem nájmů je doufejme že zatím, poměrně klid. I  zde se lidé dostanou do potíží. Vláda odhaduje, že škody mohou dosáhnout až jednoho bilionu. Začala vznikat různá ekonomická opatření, vláda zavádí bezúročné půjčky na podporu podnikatelů a firem. Zvýšil se schodek státního rozpočtu ze 40 na 200 miliard korun. Další opatření jsou: ošetřovné dostane širší okruh lidí, na dobu stavu nouze a tři měsíce další měsíce se pozastaví elektronická evidence tržeb (EET), stát odpustí živnostníkům část zdravotních odvodů a část záloh na sociální pojištění.

Ministerstvo financí navrhuje půlroční moratorium na splácení hypoték a úvěrů, umožnilo odložit do října platby záloh u silniční daně. Posunuté jsou termíny daňových přiznání. Vvláda schválila úplné prominutí DPH na bezúplatné dodání zboží jako jsou  roušky, respirátory a další ochranné pomůcky a také  dezinfekce a suroviny k jejich výrobě.

 D aktivit se zapojují i pražské radnice, které vycházejí vstřích  nájemcům provozoven, Praha 9 otevřela bezplatnou poradnu pro podnikatele, o vstřícnosti k nájemcům  se hovoří na Praze 1 i v Praze 8. Vývoj jde překotně dál, tak uvidíme…

Nepřehlédněte:  Stát si podplatí policisty, aby neutíkali!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close