Praha
Nejnovější

Ve Vinohradské nemocnici třídí příchozí nová aplikace – má snížit riziko nákazy

Ve Fakultní nemocnici Královské Vinohrady v desáté městské části zkouší novou metodu na kontrolu lidí při vstupu do nemocnice. Studenti lékařských fakult Univerzity Karlovy a ČVÚT vyvinuli webovou aplikaci, jejímž cílem je snížit riziko infekce mezi pacienty a zdravotníky na minimum.

Principem aplikace Chytrá triáž je to, že dovolí pacientovi vyplnit vstupní dotazník do nemocnice předem, a po potvrzení zdravotním pracovníkem při vstupu má pacient v mobilu zaneseny údaje o tom, kdo provedl třídění, kdy, a také hodnotu naměřené teploty. To uvedla mluvčí FNKV Tereza Romanová. Díky tomu se před vstupem do vnitřní části nemocnice pacienti vzájemně nedostanou do kontaktu při čekání ve frontě na roztřídění.

„Během této doby může docházet k šíření infekce mezi zdravotníkem a pacientem i mezi pacienty samotnými. Zdravotník musí po každém pacientovi dezinfikovat desky a propisku, dochází tak prodloužení doby, kterou mohl věnovat dalšímu pacientovi,“ dodala Romanová. Vývojáři aplikace uvádí, že je z průběžných výsledků v nemocnici patrné trojnásobné zrychlení třídění pacientů proti původnímu stavu. Pozitivní je tedy možné budoucí snížení počtu personálu při třídění pacientů.

Info: podle mluvčí jsou autory projektu jsou student ČVUT Tomáš Trejdl a studenti lékařských fakult Univerzity Karlovy Vasil Kostin, Ľuboš Repka a Tom Kuna. Sami plánují aplikaci zdarma nabízet i dalším nemocnicím. Podle Romanové se také plánuje možnost tisku potvrzení přímo v místě místě a implementace aplikace do nemocničního informačního systému, dodala mluvčí. Nad projektem převzala záštitu Univerzita Karlova a 3. lékařská fakulta Univerzity Karlovy.

Nepřehlédněte:  Průjezd Malešickou je oddálen o další měsíc
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close