Praha

V Praze se od pondělí otevřou některá školská zařízení

V rámci rozvolnění opatření v souvislosti s koronavirem se v Praze od 11. května postupně začnou otevírat školská zařízení pro žáky. Hlavní město nad rámec zákonných možností vybavuje školy kromě dezinfekce i osobními ochrannými prostředky.

Hlavní město v současné době zajišťuje prostřednictvím mateřských a základních škol zřizovaných městskými částmi provoz výhradně pro děti zaměstnanců vybraných profesí IZS apod. V provozu je 21 škol pro téměř 300 dětí. Některé školky se v omezeném režimu otevřou v Praze již 11. května, většina však až 25. května.

Velká část škol a školských zařízení se otevře 25. května, a to při dodržování hygienických podmínek. V současné době hlavní město distribuuje svým školám základní vybavení jako dezinfekci, roušky a rukavice. Postupně také bude vybavovat dětské domovy a pedagogicko-psychologické poradny nejen rouškami, dezinfekcí a rukavicemi, ale i například ochrannými štíty.

Osobní přítomnost žáků a studentů nebude povinná a bude se konat ve skupinách v maximálním počtu patnácti žáků. Organizaci výuky bude řešit ředitel školy podle konkrétních podmínek.

Účast není povinná

Povolení osobní přítomnosti ve škole při výuce se od 11. května týká i žáků základních uměleckých škol, jazykových škol s právem státní jazykové zkoušky, ve střediscích volného času (DDM) a prezenční výuka se bude konat ve školách při zdravotnických zařízeních.

U všech škol nicméně platí, že ředitelka či ředitel školy musí podle konkrétních podmínek zvážit možnosti provozu. U základních škol bude osobní přítomnost žáků umožněna žákům 1. stupně a žákům 9. ročníků. Tato účast ale není povinná. Záleží také na posouzení zákonných zástupců, zda své dítě do školy pošlou. Veškeré informace pak najdou rodiče na webových stránkách jednotlivých škol.

Osobní přítomnost je od 11. května povolena žákům a studentům závěrečných ročníků středních škol, konzervatoří a vyšších odborných škol, a to zejména za účelem přípravy na maturitní a závěrečné zkoušky a absolutoria.

Nepřehlédněte:  Znáte dobrou kapelu? United Islands hledají hned čtyři!

Postupně budou také otevřeny jídelny i hřiště přiléhající ke školám. Zajištění školního stravování bude řešeno individuálně podle podmínek konkrétní školní jídelny. V zásadě jsou umožněny tři varianty, a tedy vydávání obědů klasickým režimem, formou obědových balíčků, nebo je možné si po dohodě s rodiči přinést vlastní oběd. U školních hřišť budou zároveň správci dohlížet na dodržování rozstupů a dalších hygienických opatření.

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close