Praha

V Praze dál rekordně přibývá nakažených koronavirem, za den 601!

Rekordní počet nakažených covidem-19 evidují pražští hygienici jen od středy do čtvrtka. Jde potřetí za sebou o rekordní denní přírůstek. Nemoc tak nyní v hlavním městě má přes 5000 lidí. Prahu epidemie koronaviru postihuje mezi kraji nejvýrazněji.

Dosud se nakazilo přes 10 800 lidí z Prahy, vyléčilo se více než 5600 obyvatel, 118 jich na komplikace spojené s koronavirem zemřelo.

Od pondělí jsou v Praze podle nařízení hygieniků povinné roušky na venkovních akcích nad 100 lidí. Roušky ve vnitřních prostorách od čtvrtka v musejí mít i lidé ve společných prostorách v hlavním městě internátů a domovů mládeže, diagnostických a výchovných ústavů, dětských domovů a dětských azylových domů.

Výjimku mají jen děti a postižení

„Zakrytá ústa a nos zde nemusejí mít děti do dvou let a lidé s poruchou intelektu. Platí také zákaz přítomnosti studentů na vysokých školách, výjimky mají třeba individuální konzultace, zkoušení nebo laboratorní a umělecká práce,“ uvedli hygienici.

Pražský magistrát chystá další opatření. Spolu s ministerstvem zdravotnictví budou spolupracovat na přesunu hospitalizovaných pacientů bez příznaků do domácího léčení.

„V Praze je nutné začít plánovat kapacity lůžek. Zatím to vypadá, že se vývoj daří – snad i novými opatřeními – brzdit. Rozhodnou další dva dny,“ uvedl Ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

Vedení Prahy chce také jednat s ministerstvy zdravotnictví a školství o šíření covidu-19 v pražských školách. Zasažených koronavirem je jich podle údajů z minulého pátku zhruba 30.

V celé České republice je na 29 000 lidí pozitivně testovaných na covid-19. Jen za středu zemřelo v souvislosti s nákazou na 20 pacientů, primárně starších a chronicky nemocných.

Nepřehlédněte:  Smetanovo nábřeží: Dohodli se, že se nedohodli. Co hrozí dál?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close