Praha

V parku Nové Roztyly je nová běžecká trať

Na území bývalého areálu Interlov nedaleko stanice metra Roztyly je nové veřejné sportoviště, konkrétně venkovní běžecký okruh. Trasa je velmi dobře dostupná ze stanice metra Roztyly i z přilehlého Krčského lesa.

Nová běžecká trasa je vybavena informačními značkami, které na rovince vymezují start a dva běžecké úseky po padesáti metrech. Mlatová úprava dráhy umožňuje pohodlný pohyb bez obav ze zranění způsobených zakopnutím na nerovném povrchu. Okolo okruhu bylo navíc umístěno i šest lavic k odpočinku nebo protažení.

Dráha je snadno dostupná, 100 metrová rovinka následující za startovní plochou je rovnoběžná ke žluté turistické trase a cyklostezce A222, která odděluje Krčský les od parku Nové Roztyly. Běžecký okruh ale není v parku Nové Roztyly jediným místem vhodným ke sportování.

Každý si vybere hřiště podle sebe


Na pozemcích společnosti Passerinvest Group, která je současně i investorem a správcem sportovišť, přibylo v posledních letech několik dalších veřejných hřišť. Vzniklo zde například discgolfové nebo workoutové hřiště, které nabízí soustavu cvičebních strojů umožňujících posilování vahou vlastního těla. Zpřístupněno bylo také outdoorové fitness neboli venkovní posilovna, a to pro všechny generace, zejména ale pro seniory. Díky strojům, které jsou v parku instalovány, si každý může zvolit vhodnou aktivitu odpovídající jeho kondici.

Na všechna sportoviště je vstup zdarma.

Nepřehlédněte:  Aktualizováno: Pivní kola zase budou ničit pražské řidiče i ovzduší až za 14 dní?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close