Praha

Zákaz vycházení? Autorka nahrávky se přihlásila

Nahrávku na sociální síti, kde se hovoří o tom, že Praha bude uzavřena, když počet nemocných překročí jeden tisíc, vyšetřuje policie.

K tomu se vyjádřil v noci i premiér Andrej Babiš (ANO) na svém Facebooku: „Po Messengeru tady teď lítá klasická fake news, která bohužel už dost lidi vystrašila. Bohužel dobře udělaná. Audiozpráva, ve které říká mladá žena, že má informace ´od holčiny, která má mamku na ministerstvu´, že se chystá celková karanténa. Vyhlašovat se bude z neděle na pondělí, bude taky armáda v ulicích, ulice se uzavřou a bude zákaz vycházení, že to má z první ruky. Je to nesmysl. Nic takového nikdy nebylo na stole. Dneska jsme už popřeli karanténu Prahy, a teď popíráme i tuto šílenou fake news. Prosím vás, nedělejte to, neděste lidi, není k tomu důvod. Nebuďte zlí. Děkuju moc,“ píše Andrej Babiš.

Zákaz vycházení – poslední možnost

O možnosti zavést zákaz vycházení mluvil v rozhovoru pro vydání deníku Právo předseda Ústředního krizového štábu Roman Prymula. Ale přišel by na řadu, pokud by lidé obcházeli omezení volného pohybu s výjimkami, zavedené vládou od pondělí.

„Obsah (nahrávky) nese známky šíření poplašné zprávy,“ uvedla policie na svém Twitteru ke zmíněné nahrávce. Policie skutek šetří jako šíření poplašné zprávy, který může být v době nouzového stavu země „ohodnocen“ až osmi lety vězení.

Autorka zprávy se sama přihlásila na policii. Uvedla, že její nahrávka nabyla určena ke zveřejnění. Vyšetřování ale pokračuje.

Nepřehlédněte:  Diagnostika ukázala, že to Libeňský most vydrží
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close