Praha

Udženija útočí na Hřiba: Co takhle začít šetřit u sebe?

Pražští zastupitelé se nově zabývali i možností zdražení MHD, včetně navýšení cen pro studenty i seniory. To zvedlo ze židle opoziční zastupitele v čele s Alexandrou Udženijou (ODS). Ta doporučila především Pirátům a primátoru Zdeňku Hřibovi, že když chce hledat úspory, měl by začít hlavně u sebe!

Pražská koalice navrhuje zdražit jízdné. Prý chybí peníze. Jenomže to štve jako samotné Pražany, tak i politiky, kteří na to s otevřenou pusou hledí a nechápou.

„Mám pro ně revoluční nápad. Co takhle začít šetřit? Místo jedenácti poradců mít jen dva, neubytovávat bezdomovce v hotelích, neplatit si z veřejných peněz vlastní PR a tak. Co, nebylo by to lepší?“ uvedla Alexandra Udženija, která také často mluví o takzvané pirátské chobotnici, která je na magistrátu „krmena“ z peněz Pražanů.

Zůstalo jenom u slibů

Hřibova skupina i s dalšími koaličními partnery se tak rozchází ve svých předvolebních slibech. Zaklínají se koronavirovou krizí, přitom peníze by nejspíš hledali i bez ní.

„Piráti a Praha sobě se pořád zaklínají tím, aby lidé jezdili radši MHD než autem. Asi proto jim teď hodlají jízdné řádně zdražit. ‍Prosím vás, nepamatuje si někdo, co slibovali před volbami?,“ ptá se Udženija.

Na přetřesu bylo i dopravně uzavřené Smetanovo nábřeží, které jinak zeje prázdnotou a na předzahrádkách nikdo nesedává. Auta tam nesmí, jen tramvaje.

„Není možné, aby magistrátní úředníci rozhodovali o dopravě od stolu, velmi často bez znalosti situace v místě omezení. Příkladů, kdy hlavní město přijalo dopravní omezení i přes nesouhlas místních obyvatel a radnice, je celá řada,“ uvedl místostarosta Prahy 9 Tomáš Portlík (ODS).

ODS předložila návrh, který radním ukládá povinnost dotčené městské části včas a v předstihu informovat o chystaných dopravních omezeních. To vládnoucí koalice ale odmítla.

„Tím dali najevo svou aroganci. Usekl bych si ruku za to, že jsem těm šílencům na magistrátu hodil při volbách svůj hlas,“ napsal jeden z diskutujících na sociální síti. Takových bude ale nejspíš víc!

Nepřehlédněte:  Bitva o přítomnost otců u porodu


Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close