Praha
Nejnovější

Trojka rozváží obědy postiženým i seniorům

Městská část Praha 3 ve spolupráci se školní jídelnou ZŠ a MŠ Chelčického připravila v době nouzového stavu v České republice z důvodu epidemie koronaviru rozvoz obědů do domácností. Služba je určená pro seniory ve věku nad 65 let a držitele průkazu osoby se zdravotním postižením žijící v městské části Praha 3. Tyto skupiny patří mezi nejohroženější, proto se radnice snaží vytvořit podmínky k tomu, aby nemusely vycházet ze svých domovů a vystavovat se tak zbytečnému riziku.

Přijedem s obědem! Nová služba pro osoby se zdravotním postižením a seniory na Praze 3

„Minulý týden mě kontaktoval pan ředitel ZŠ Chelčického, že jsou po dobu uzavření školy ochotni vařit a pomoci tak potřebným. Zároveň se ozvala místní autoškola, která je taktéž z rozhodnutí vlády zavřená, že má volná vozidla a je připravena dobrovolničit, takže jsme je zapojili a budou obědy ze školy rozvážet,“ popisuje vznik projektu starosta Prahy 3 Jiří Ptáček. „Nejrůznějších nabídek na pomoc od jednotlivců i forem či institucí nám chodí denně mnoho. Vážíme si každého, kdo chce pomoci,“ dodává starosta k vlně solidarity, která se spustila v souvislosti s epidemií.

Cena oběda je 75 korun a pokryje tak náklady na jeho výrobu.

Vařit se bude klasická a vyvážená kuchyně nezohledňující dietní stravování. Služba se spustí ve středu 25. března a prozatím bude fungovat do 17. dubna, v případě přetrvání nouzového stavu bude prodloužena. Přihlásit k odběru obědů se lze pomocí formuláře, který je zveřejněný na webu městské části www.praha3.cz, na základě telefonátu na číslo 777 464 855 (v pracovní dny od 9 do 15 hodin) nebo zaslání e-mailu na nechodteven@praha3.cz.

Nepřehlédněte:  Sběrné dvory konečně otevřené. Čtěte seznam!
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close