Praha

Tramvaje a železnice kolem Hostivaře a Zahradního města se změní

Dopravní podnik Praha (DPP) chystá stavbu tramvajové smyčky na Zahraním Městě. Jde o investici 115,5 milionu korun a má to souvislost s rozšiřováním železničního koridoru Hostivař – Wilsonovo nádraží.

Stavba, pro kterou vybírá DPP zhotovitele, má podle technického ředitele DPP Jana Šurovského začít na počátku roku 2021. Napojení smyčky na stávající tramvajovou trať se odehraje v době plánované výluky celé trati která bude nutná právě pro stavbu železničního koridoru v úseku mezi Hostivaří a Vršovicemi.

Zmizí smyčka Radošovická

Smyčka je naplánována u Švehlovy ulice v oblasti, kde se kříží s Topolovou. Po dokončení zmizí malá tramvajová smyčka v Radošovické ulici. Ta sloužila především pro tramvaje, které nejedou až na nádraží Hostivař. Na smyčce bude i zázemí pro řidiče.

Mosty nad Švehlovkou se promění

Správa železnic (SŽ) chce dokončit železniční koridor z Hostivaře na Wilsonovo nádraží v říjnu 2021. Do té doby musí, kromě jiného, přestavět mosty nad Švehlovou ulici. Právě v té době bude vznikat i napojení na novou tramvajovou smyčku. Podle harmonogramu Správy železnic by to mělo být na počátku léta 2021.

Na novou železniční zastávku Zahradní Město bude snadné se dostat z tramvaje. Zdroj Správa železnic.

Nový dopravní uzel ve městě

Na trati díky rekonstrukci koridoru vzniknou hned dvě nové vlakové zastávky. Praha Zahradní Město propojí vlakovou dopravu s tramvajovými a autobusovými linkami a stane se tak novým dopravním uzlem. Přímo pod vlakovou zastávkou na mostě přes Průběžnou ulici vyroste nový terminál MHD s čekárnou a odbavovacími prostory, železniční dopravu s tramvajemi spojí eskalátory a výtahy. Nová zastávka Praha – Eden vznikne poblíž fotbalového stadionu Slavie.

Na Slavii vlakem? Proč ne, od října 2021 to půjde. Zdroj Správa železnic.
Nepřehlédněte:  Kdopak to loupe perníček na Čechově mostě?
Tagy
Pokračovat ve čtení

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.

Související články

Back to top button
Close
Close