Praha

Thajská velvyslankyně vařila ve Žlutých lázních nejen hasičům

Velvyslankyně Thajského království Její excelence, paní Ureerat Chareontoh spolu se starostou Prahy 1 Petrem Hejmou. Vařila jídlo pro lidi v první linii. Se starostou se sešla v kuchyni areálu Žlutých lázní v Podolí.

Společně připravili thajské jídlo pro dobrovolné hasiče, personál nemocnice Na Františku a Středisko sociálních služeb Prahy 1 i tamní úředníky. A tak přípravy na tradiční oslavy čarodějnic nahradila práce pro potřebné.

Na paní velvyslankyni byla vidět jistota, pan starosta byl lehce nervózní, moc totiž nevaří… Foto Ivan Kuptík

Hned dvě jídla

Thajská velvyslankyně za asistence starosty Prahy 1 připravila 150 porcí polévky s kokosovým mlékem Tom Kha s kuřetem a 150 porcí Pad Thai s krevetami. Ale pozor! Dvacet porcí speciálně připraveného křupavého vepřového bůčku s thajskou rýží putovalo k dobrovolným hasičům z Prahy 1. Chlapi prostě potřebují kus flákoty.

Snad ten žár uhasí…

Při přípravě se ovšem starostovi Petru Hejmovi utrhla ruka a svým hasičům nasypal do bůčku  řádnou porci thajských papriček. I paní velvyslankyně, říkala, že to je silná dávka, tedy na české poměry.

Ještě dozdobit (ale ty pálivé papričky má na svědomí někdo jiný)… foto Ivan Kuptík

V rezidenci se vaří denně pro Prahu

 „Abychom podpořili zdravotnické pracovníky, policii, vojáky, hasiče a dobrovolníky, kteří neúnavně pracují v boji proti COVID-19, snažilo se Thajské velvyslanectví během několika uplynulých týdnů poskytnout čerstvě uvařené thajské jídlo z rezidence velvyslankyně Koordinačnímu centru pro dobrovolníky Magistrátu hl. m. Prahy. Děkujeme, že jsme dostali šanci darovat jídlo také hasičům, zaměstnancům domovů seniorů a nemocnicím pod správou úřadu Prahy 1. Přispění a podpora velvyslanectví, ač nevelkého rozsahu, odráží naše poděkování a silný závazek spojit své síly s Prahou a Českou republikou v boji proti COVID-19,“ řekla Její excelence, paní Ureerat Chareontoh.

Starosta děkuje

„Paní velvyslankyni a jejímu týmu patří naše velké poděkování, a to nejen za skvělý oběd pro naše dobrovolné hasiče, ale i za ubezpečení, že nejsme se svými problémy osamoceni a že i na první pohled tak vzdálená země je připravena nám pomoci,“ říká Petr Hejma, starosta Prahy 1 a dodává: „Společnost Taiko nám v současné obtížné situaci velmi pomáhá, a i díky ní mohou třeba naši dobrovolní hasiči naplno pracovat při ochraně seniorů a dalších ohrožených skupin.“

Nepřehlédněte:  Průjezd Malešickou je oddálen o další měsíc
U hasičů v Praze 1 Foto Ivan Kuptík
Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close