Praha

Tak Smetanovo nábřeží je hotové. Není! Bude se pokračovat

Dočasnou (dočasnost se měří v časové jednotce jeden furt)  uzavírkou Smetanova  nábřeží mezi Národním divadlem a  parkem Národního probuzení si Praha chce upravit ještě dál. Dnes to vypadalo, že je to hotovo a prostor, který včera ohradili a vydláždili, teď slouží jako restaurační zahrádka. Zítra na mimořádném zastupitelstvu se ale bude jednat o novém návrhu.

V návrhu je pokračování, jen ve stručnosti – silnici mezi chodníkem a tramvajovým ostrůvkem pokryje dřevěná podlaha, sjednotí se posezení místních kaváren a přikryje ho markýza. Vedle přechodu pro chodce, který  teď už ani není vidět, vznikne jakási stěna, která oddělí dřevěný (zřejmě taneční)  parket od tramvají. To, že až po kolejích od Karlových lázní pojede auto a chodec z přechodu neuvidí nic, je jedno. Na nově vzniklém pódiu by se za občasného rachotu tramvají mohly konat plodné diskuse, přednášky, workshopy i koncerty živé hudby. Probíhající program má končit vždy ve 20 hodin.  Je to jenom návrh.   

A od Slávie bude dvřevěná podlaha… Foto Ivan Kuptík

V parku také bude veselo

Akce se pak budou konat i v parku s Krannerovou fontánou. Sloužit by měl hlavně pro matky s dětmi a seniory. Představa je taková, že se v parku se budou konat workshopy pro děti, festival dětských knih, hodiny jógy, nedělní sousedské snídaně a případně se tam mohou vyřádit i neziskovky.

Otevře se čapadlo

Pozitivní správou je, že by se mohl otevřít průchod na náplavku pod nábřežím (čapadlo), kde je fajn venkovní občerstvení s živou hudbou  už teď. Bude tam i WC, protože hodně lidí  ho bude potřebovat.

Historická naučná stezka

Mohla by také vzniknout i historická naučná stezka od Smetanova nábřeží přes Karlův most, Kampu a most Legií. Její trasu tvoří 15 historických objektů a má sloužit k přiblížení méně exponovaných částí historického centra Prahy. Navržené úpravy by měly vzniknout do měsíce od zahájení prací.

Nepřehlédněte:  Znáte dobrou kapelu? United Islands hledají hned čtyři!

Na ostatní to neplatí?

Pozoruhodné ovšem je, že takovou pozornost nevěnují  ideoví otcové návrhu podobných opatření, která by se dotkla  desítek i stovek kaváren v Praze, ty také byly zasaženy koronavirem a nikdo do nich neinvestuje markýzy,  dřevěné podlahy,  dopravní značení a nové dláždění…

Tagy
Pokračovat ve čtení

Související články

Back to top button
Close
Close